امکان تحصیل رایگان در کشور فرانسه، موجب شده است که این کشور میان متقاضیان تحصیل کم‌هزینه در خارج بسیار محبوب باشد. در جدیدترین رده‌بندی سال ۲۰۲۳، کشور فرانسه ۴ دانشگاه میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، ۱۳ دانشگاه در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان و در مجموع ۳۲ دانشگاه در رنکینگ جهانی QS داشته است. تحصیل در فرانسه با تکیه بر تحقیقات و فنون ابتکاری می‌تواند مسیری روشن به سوی موفقیت کاری دانشجویان باشد. امکان شرکت در کالج‌های زبان فرانسه، کار کنار تحصیل در فرانسه و دریافت کمک‌هزینه‌های دولت فرانسه برای محل زندگی سایر دلایلی است که موجب می‌شود متقاضیان از سراسر جهان، دانشگاه های برتر این کشور را برای ادامه‌تحصیل انتخاب کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه های برتر فرانسه

تحصیل در فرانسه به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی میسر است. درصورتی‌که مشتاق به ادامه تحصیل به زبان فرانسوی هستید، قبل از درخواست ویزای تحصیلی فرانسه، نیازمند گذراندن دوره‌های زبان فرانسوی و گرفتن نمره قبولی در آزمون TEF یا TCF که توسط سفارت فرانسه و دانشگاه تهران برگزار می‌شود، خواهید بود.

این امتحانات هرماه برگزارشده و دانشجو با کسب حداقل نمره B1 می‌تواند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید. لازم به ذکر است که داشتن این مدرک به تنهایی کافی نیست و برای ورود به دانشگاه باید سایر مدارک موردنیاز هر دانشگاه را نیز تهیه نمایید.

یکی از مسائلی که باید قبل از اقدام برای تحصیل در فرانسه در نظر گرفت، شرایط سنی است. شما با هر سنی می‌توانید از دانشگاه‌های فرانسه در مقاطع مختلف پذیرش بگیرید. اما در صورت بالا بودن گپ تحصیلی، ممکن است در فرایند اخذ ویزای فرانسه دچار مشکل شوید.بهتر است برای پذیرش در مقطع کارشناسی زیر ۲۳ تا ۲۵ سال و برای مقطع ارشد زیر ۲۸ تا ۳۰ سال داشته باشید. هرچند اگر بالای آن باشید نیز نمی‌توان به قطعیت گفت اخذ ویزا ممکن نیست.برای مقطع دکترا انعطاف بیشتری وجود دارد و بسته به رزومه تحصیلی شما تا سن ۳۳ الی ۳۵ سال نیز امکان‌پذیر است. برای اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های برتر فرانسه به اسناد و مدارک زیر نیاز دارید:

مدارک تحصیلی سپری‌شده به انضمام ریزنمرات
شناسنامه
پاسپورت
گواهینامه‌ها و افتخارات
دو قطعه عکس
مقالات علمی و پژوهشی (در صورت وجود)
مدرک زبان مورد نظر دانشگاه
رزومه یا CV
انگیزه نامه
توصیه‌نامه

 

دانشگاه فرانسه

 

دانشگاه دکارت پاریس

یکی از شعب سیزده گانه دانشگاه پاریس محسوب می شود که در سال 1970 از دانشگاه پاریس جدا شد و شامل پردیس دانشگاهی پزشکی دانشگاه سوربن است ، دانشگاه دکارت پاریس یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه در زمینه پزشکی ، حقوق ، اقتصاد ، علوم کامپیوتر و روانشناسی به شمار می آید.

 

مدرسه کسب و کار اروپایی پاریس

مدرسه کسب و کار اروپایی پاریس یک مدرسه کسب و کار خصوصی در پاریس است که در سال 1967 تاسیس شد ، EBS پاریس تا به حال تاثیر بسیاری در مدل آموزش و پرورش اروپایی داشته و اولین مدرسه کسب و کار بین المللی است که در فرانسه تاسیس شده است.

این مدرسه که در چندین شهر پاریس ، لندن ، ژنو و سانفرانسیسکو پردیس دارد و با بیش از 130 دانشگاه در 30 کشور از جمله دانشکده اقتصاد لندن ، دانشگاه مک گیل ، دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو و دانشگاه نیو ساوت ولز همکاری دارد.

 

دانشگاه برگاند فرانسه

این دانشگاه در سال 1722 تاسیس شد و رشته های حقوق ، پزشکی ، ادبیات و علوم انسانی ، زیست شناسی ، کامپیوتر و تجارت در آن تدریس می شوند نزدیک به 300 دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می کنند و شهریه در نظر گرفته شده برای هر سال تحصیل در این مرکز 500 یورو می باشد.

 

دانشگاه پیرو ماری کوری پاریس

این دانشگاه که نام آن در سطح جهان مشهور است از شعبه های دانشگاه پاریس بود که در سال 1971 جدا و به صورت مستقل فعالیت خود را آغاز نمود ، امروز دانشگاه پیرو ماری کوری پاریس به عنوان یکی از بزرگ ترین مجموعه های علمی و پزشکی فرانسه با نزدیک 34 هزار دانشجو به اموزش مشغول بوده و 20 دانشجویان خود را از شکورهای مختلف جهان جذی می نماید.

 

دانشگاه نانت فرانسه

دانشگاه نانت در سال 1460 در شهر نانت تاسیس شد و در حال حاضر تقریبا 34500 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که بیش از 10 درصد آن ها دانشجویان بین المللی از 110 کشور جهان هستند ، این دانشگاه بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان در رتبه 401 تا 500 قرار دارد و دارای دانشکده های پزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی ، روانشناسی ، علوم وفناوری ، حقوق و علوم سیاسی ، تاریخ ، هنر ، زبان و علوم انسانی ، جامعه شناسی و غیره می باشد رشته های علوم کامپیوتر ، مهندسی ، زیست شناسی و بیوشیمی و زبان و ادبیات انگلیسی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه محبوبیت بسیار دارد.

 

دانشگاه لورن نانسی

این دانشگاه که دارای بیش از 60 هزار دانشجو و 101 مرکز تحقیقاتی و 8 کالج دکترا است در سال 2012 در شهر نانسی تاسیس شد ، دانشگاه لورن در رشته های ریاضیات و علوم رایانه ، شیمی و فیزیک ، مکانیک ، علوم انسانی ، حقوق ، زبان های خارجه ، هنر ، تاریخ و غیره در مقطع دکترا دانشجو می پذیرد ؛ این دانشگاه نیز یکی از مراکز بزرگ و معتبر در ارائه دوره های دکترا در فرانسه محسوب می گردد که دریافت مدرک دکترا از آن افتخار و تضمینی بزرگ برای دانشجویان می باشد.

 

دانشگاه سوربن فرانسه

قطعا تاکنون نام دانشگاه سوربن فرانسه به گوش شما خورده است و آن را به عنوان یکی از بهترین موسسات آموزشی در جهان شناخته اید ، این دانشگاه به عنوان یک مرکز تحقیقات عمومی در پاریس ، از سه دانشکده علوم انسانی ، علوم مهندسی و پزشکی تشکیل شده و در نقاط مختلف تعدادی کالج دارد.

کیفیت آموزش و تحصیل در دانشگاه سوربن در بالاترین حد خود قرار داشته و کاملا مطابق با ساختارهای آموزشی جدید پایه گذاری شده است ، در حال حاضر بیش از 43 هزار دانشجو در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند و کادر آموزشی آن از بیش از 3400 استاد و پژوهشگر تشکیل شده است ، در تمامی رتبه های جهانی دانشگاه سوربن جزو 100 دانشگاه برتر جهان قرار داشته و مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد و سطح قابل قبولی از زبان فرانسوی را از داوطلبان درخواست می کند.

البته خوب است بدانید که این دانشگاه در کالج های خود ابتدا دانشجو را به سطح مناسبی از زبان رسانده و سپس اجازه آغاز تحصیل را به وی می دهد.

 

دانشگاه اکس مارکسی فرانسه

دانشگاه اکس مارکسی یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی در پروانس است که در سال 1409 تاسیس شد این دانشگاه با ادغام دانشگاه پروانس ، دانشگاه مدیترانه و دانشگاه پائول سزان در سال 2012 به وجود آمد و دارای دانشکده های علوم سیاسی ، حقوق ، تجارت و مدیریت ، اقتصاد ، پزشکی ، زمین شناسی و مهندسی است ، رشته های زبان انگلیسی ، ادبیات ، تاریخ هنر در مقطع کارشناسی و رشته های حقوق و علوم سیاسی ، اقتصاد و مدیریت ، تجارت و مطالعات بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

 

دانشگاه اکول پلی‌تکنیک فرانسه

دانشگاه اکول پلی‌تکنیک École Polytechnique همیشه در میان دانشگاه‌های برتر فرانسه قرار داشته و در کانون توجه دانشجویان و علاقه‌مندان به تحصیل در این کشور بوده است در جدید‌ترین رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۱ رتبه ۸۷ و عنوان دومین دانشگاه برتر فرانسه را به خود اختصاص داده است. دانشگاه اکول پلی‌تکنیک از دانشگاه‌های معتبر و قدیمی‌ در زمینۀ فنی و مهندسی کشور فرانسه است و همچنین در زمینۀ علوم طبیعی شهرت خوبی دارد. گفتنی است‌ در حال‌حاضر بیش از ۴۶۰۰ دانشجو و استاد در دانشگاه اکول پلی‌تکنیک پاریس به تحصیل و آموزش مشغو‌لند و پردیس اصلی این دانشگاه بیش از ۱۶۰ هکتار فضای باز و تجهیزات وسایل ورزشی دارد. هانری پوانکاره، سیمون دنی پواسون، آلفرد دریفوس و سعدی کارنو نیز از جمله افراد سرشناسی هستند که در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

درباره نویسنده پست : تحریریه آژانس شمیران گشت

آژانس مسافرتی شمیران گشت، ارایه دهنده انواع خدمات مسافرتی گردشگری و جهانگردی

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان امتیازی داده نشده ! اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

همانطور که این پست را مفید دیدید ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

مطالب مرتبط

تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا فرصت دریافت خدمات آموزشی در سطح جهانی و عالی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهد. هزینه تحصیل در کانادا هم در مقایسه با کشورهای توسعه‌یافتهٔ دیگر نظیر آمریکا نسبتا کمتر است. روند کاری ثبت درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ساده‌تر است و در کنار این‌ها، پس از […]

کانادا یکی از معروفترین کشورهای دنیا است؛ علاوه بر شناخته شدن برای زیبایی‌های طبیعی‌اش، آن را برای کیفیت آموزشی که برای دانشجویان ارائه می‌کند نیز می‌شناسند. هر سال دانشجویان زیادی برای استفاده از برنامه‌های آموزش عالی دانشگاه‌های کانادا به این کشور مراجعه می‌کنند. خیلی از ما به این فکر می‌کنیم که کدام شهر برای دانشجویان […]

افراد به دلایل مختلفی تصمیم به مهاجرت و ترک کشور خود می گیرند. مواردی از قبیل ادامه تحصیل، پیدا کردن موقعیت شغلی بهتر و سرمایه گذاری از عواملی هستند که باعث مهاجرت افراد می شود. از آنجا که کانادا دومین کشور بزرگ جهان است ، شهرهای بزرگ زیادی برای زندگی دارد ؛ شهرهای بزرگی نظیر […]

دسته : ویزای تحصیلی
برچسب : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

تخفیف ویژه عید نوروز ، ظرفیت محدود02126355204

کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد | کپی رایت 2022