باید گفت که فرانسه یکی از اولین کشورهای اروپایی غیر انگلیسی زبان است که برنامه‌های دانشگاهی خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهد.‌ سیستم آموزشی فرانسه همچنین روند برنامه‌ی بولونیا را دنبال ‌می‌کند که‌ شامل برنامه‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا هستند.‌ به همین دلیل مدارک تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه‌های ‌‌‌این کشور دارای اعتبار ‌بین‌المللی است.‌

فرانسه رتبه نخست را در میان کشورهای میزبان دانشجویان بین المللی غیر انگلیسی زبان و رتبه 6 محبوبیت را بین دانشجویان بین المللی دارا می باشد. در حدود 324000 نفر از سراسر دنیا در سال تحصیلی 2018-2019 برای تحصیل به کشور فرانسه مهاجرت کرده اند و وزارت آموزش عالی کشور فرانسه نیز ابراز تمایل نموده است که تا سال 2027 پذیرای بیش از 500000 دانش آموز و دانشجوی بین المللی باشد. فرانسه فرصت های شغلی و شخصی بسیار مناسبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده و تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی امکان پذیر بوده و شهر های بزرگی چون پاریس و ونیس زندگی اجتماعی و موقعیت های تجاری بسیار عالی را برای افراد فراهم می کنند.

در فرانسه هزینه واقعی آموزش مانند سایر نقاط جهان حدود 10000 یورو در سال است اما دولت فرانسه سهم زیادی از این هزینه را بر عهده می گیرد و شهریه سالانه در اغلب مراکز آموزشی این کشور چیزی حدود ۳۰۰۰ یورو است.

علارغم تغییرات در قوانین آموزشی همچنان موسسسات آموزشی مختلفی وجود دارند که هزینه های به مراتب کمتری از دانشجویان بین المللی دریافت میکنند. راه هایی که برای تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد عبارتند از:

شرکت در دوره های زبان فرانسه و دریافت مدرک زبان: بسیاری از رشته هایی که به زبان فرانسه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این کشور ارائه میشود از دانشجویان بین المللی شهریه دریافت نمیکنند. لازم به ذکر است فقط دانشجویانی که مدرک زبان فرانسه دارند میتوانند در این دوره ها ثبت نام کنند.

تحصیل رایگان در فرانسه به زبان انگلیسی : دوره های تحصیلی مختلفی در رشته های مدیریتی در فرانسه وجود دارد که شرایط خوبی را برای دانشجویان بین المللی محیا میکنند. امکان ادامه تحصیل در این رشته ها برای تمامی متقاضیان وجود دارد . به عبارتی با هر مدرک کارشناسی ارشدی میتوان در این دوره ها ادامه تحصیل داد.

تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه در برخی دانشگاه های خاص: برخی از دانشگاه های فرانسه ، شهریه ای برابر با دانشجویان فرانسوی را از دانشجویان بین المللی دریافت میکنند. تعداد این دانشگاه ها محدود است و رقابت برای پذیرش در این دانشگاه ها نیز زیاد است.

اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه: بورسیه های تحصیلی زیادی در کشور فرانسه به دانشجویان بین المللی پرداخت میشود که بخش عمده ای از هزینه تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش میدهد.

 

فرانسه

 

شرایط تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

متقاضیان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی باشند. متقاضیانی که فاقد مدرک مهارت زبان می باشند، باید به این دو روش عمل کنند. در روش اول متقاضیان می توانند در موسسه های آمادگی زبان در فرانسه شرکت کنند و پس از کسب مهارت و شرکت در آزمون و کسب نمره لازم اقدام به ثبت نام در دانشگاه های رایگان کنند.در روش دوم اگر متقاضی تسلط و مهارت کافی به زبان انگلیسی داشته باشد و یا زبان مادری این متقاضی انگلیسی باشد و بتواند این دو مورد را با ارائه مدارک و گواهی اثبات کند، می تواند بدون ارائه مدرک زبان برای تحصیل در این کشور اقدام کند.متقاضیان تحصیل در فرانسه که قصد تحصیل در دانشگاه های فرانسوی زبان را دارند، در صورتی که فاقد مدرک مهارت زبان فرانسه باشند، می توانند در دوره های آمادگی و کورس های زبان فرانسه شرکت کنند که در کالج ها و دانشگاه های کشور فرانسه برگزار می شود. این متقاضیان پس از شرکت در آزمون و کسب نمره و مهارت لازم در زبان فرانسه می توانند تحصیل خود در رشته پزشکی فرانسه را شروع کنند.متقاضیانی که قصد تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در چند دانشگاه محدود انگلیسی زبان این کشور را دارند، باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی باشند و یا زبان مادری آن ها انگلیسی باشد.در صورتی که متقاضی فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی باشد، می تواند در دوره های آمادگی زبان انگلیسی در کالج های فرانسه شرکت کند و پس از کسب نمره لازم تحصیل در این دانشگاه ها را شروع کند. لازم به ذکر است که دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه بسیار کم و دارای شهریه های بسیار زیادی می باشند. در واقع دانشگاه های خصوصی فرانسه به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

انواع ویزاهای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

متقاضیان برای تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه باید پس از اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور ویزای تحصیلی فرانسه را نیز دریافت کنند. کشور فرانسه ویزاهای مختلفی را بر اساس نوع اقامت به متقاضیان اعطا می کند. از جمله ویزاهای کشور فرانسه موارد زیر را می توان نام برد:

ویزای بلند مدت تحصیلی فرانسه : این نوع ویزا برای دوره های تخصصی بیش تر از ۶ ماه صادر می شود و بر اساس نوع دوره تحصیلی متقاضی تا پایان دوره تحصیلی مجوز اقامت در فرانسه را خواهد داشت. در صورتی که کورس های زبان فرانسه بیش از ۶ ماه باشند، متقاضی باید این نوع ویزا را برای شرکت در این کورس ها دریافت کند.

ویزای بلند مدت موقت تحصیلی فرانسه : این نوع ویزا برای دوره های تحصیلی از ۳ ماه تا ۶ ماه می باشد. متقاضی برای شرکت در دوره های آموزشی فشرده مانند کورس های زبان و یا دوره های آموزشی می تواند این نوع ویزا را اخذ کند.

ویزای کوتاه مدت تحصیلی فرانسه : این نوع ویزا برای دوره های تحصیلی کمتر از ۳ ماه صادر می شود.

انتخاب برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی

‌در صورتی که علاقه‌‌‌ای به یادگیری زبان فرانسوی ندارید، لازم است برنامه‌ای را انتخاب کنید که تمام درس‌های آن به زبان انگلیسی ارائه ‌‌شوند.‌ بنابراین هنگام انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی باید‌ دقت کنید که‌ تمامی ‌درس‌ها و واحد‌های ارائه شده در برنامه تحصیلی مورد نظر شما‌ به زبان انگلیسی می‌باشند. در برنامه‌های تحصیلی انگلیسی زبان،‌ درس‌ها به زبان انگلیسی تدریس ‌می‌شوند و امتحانات نیز به زبان انگلیسی‌ برگزار خواهند شد.‌ توصیه می‌کنیم که تا ‌‌اندازه‌‌‌ای سعی کنید با زبان فرانسوی به مرور زمان آشنایی پیدا کنید.‌ در‌‌‌ این صورت خواهید توانست‌ فرصت‌های شغلی مناسبی را نیز به عنوان شغل‌های پاره وقت دانشجویی پیدا کنید.‌ همچنین اگر می‌خواهید پس از فارغ التحصیلی در کشور فرانسه‌ بمانید، باید‌ برای ورود به بازار کار و زندگی در‌‌‌این کشور تسلط کافی به زبان فرانسوی داشته باشید.‌ بسیاری از دانشگاه‌ها دوره‌های آموزشی زبان فرانسوی را برگزار ‌می‌کنند و دانشجویان می‌توانند در‌‌‌ این دوره‌ها شرکت نمایند.

 

تحصیل رایگان در فرانسه به زبان انگلیسی

شرایط عمومی تحصیل رایگان در فرانسه به زبان انگلیسی در رشته های مدیریتی به شرح زیر است:

رشته های قابل ارائه در این دانشگاه ها عبارتند ار : مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی، مدیریت نوآوری
متقاضیان میبایست رزومه خوبی داشته باشند. به عنوان مثال حداقل معدل ۱۴ برای مقطع کارشناسی و حداقل معدل ۱۵ برای مقطع کارشناسی ارشد.
تحصیل در رشته مدیریت در فرانسه به زبان انگلیسی است و متقاضی میبایست آیلتس ۶.۵ را ارائه نماید.
ثبت نام عموما برای ترم های سپتامبر(شهریور) هر سال صورتت میگیرد. اما متقاضیان میبایست حداکثر تا پایان ماه می (اردیبهشت) همان سال ثبت نام خود را تکمیل کنند.
متقاضیان میبایستمدرک کارشناسی ارشد داشته باشند و امکان اقدام با هر مدرک کارسناسی ارشد وجود دارد.
این دوره معادل مستر ۲ در فرانسه است و معمولا در پایان این دوره کارورزی وجود دارد و به متقاضیان حقوق پرداخت میشود. بنابراین تحصیل در این دوره را میتوان به نوعی بورسیه تحصیلی فرانسه در نظر گرفت.
شهریه دولتی برای این رشته ها حدود ۴۰۰ یورو سالانه است که پس از اخذ ویزا به دانشگاه پرداخت میگردد.
امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی اصلی وجود دارد.

درباره نویسنده پست : تحریریه آژانس شمیران گشت

آژانس مسافرتی شمیران گشت، ارایه دهنده انواع خدمات مسافرتی گردشگری و جهانگردی

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی داده نشده ! اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

همانطور که این پست را مفید دیدید ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

مطالب مرتبط

تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا فرصت دریافت خدمات آموزشی در سطح جهانی و عالی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهد. هزینه تحصیل در کانادا هم در مقایسه با کشورهای توسعه‌یافتهٔ دیگر نظیر آمریکا نسبتا کمتر است. روند کاری ثبت درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ساده‌تر است و در کنار این‌ها، پس از […]

کانادا یکی از معروفترین کشورهای دنیا است؛ علاوه بر شناخته شدن برای زیبایی‌های طبیعی‌اش، آن را برای کیفیت آموزشی که برای دانشجویان ارائه می‌کند نیز می‌شناسند. هر سال دانشجویان زیادی برای استفاده از برنامه‌های آموزش عالی دانشگاه‌های کانادا به این کشور مراجعه می‌کنند. خیلی از ما به این فکر می‌کنیم که کدام شهر برای دانشجویان […]

افراد به دلایل مختلفی تصمیم به مهاجرت و ترک کشور خود می گیرند. مواردی از قبیل ادامه تحصیل، پیدا کردن موقعیت شغلی بهتر و سرمایه گذاری از عواملی هستند که باعث مهاجرت افراد می شود. از آنجا که کانادا دومین کشور بزرگ جهان است ، شهرهای بزرگ زیادی برای زندگی دارد ؛ شهرهای بزرگی نظیر […]

دسته : ویزای تحصیلی
برچسب : , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهارده =

تخفیف ویژه عید نوروز ، ظرفیت محدود02126355204

کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد | کپی رایت 2022