کشور کانادا با سطح بالای کیفیت زندگی، فرهنگ چند ملیتی و بین المللی، طبیعت بکر و زیبا، آب و هوای سالم و… خود از محبوب ترین مقاصد تحصیلی میان ایرانیان است. از این رو ما در این مقاله به بررسی و تشریح انواع ویزای تحصیلی کانادا، ویژگی ها، شرایط و مدارک مورد نیاز آن پرداخته ایم.

کانادا رتبه دوم را در میزان وسعت در دنیا دارد. تنوع فرهنگی نیز در این کشور بسیار وسیع است. به طوری که انسان ها با ملیت، دین، زبان، فرهنگ، پوشش و… متفاوت در این کشور به خوبی در کنار یکدیگر زندگی می نمایند. زبان های رایج در کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد. از مهم ترین شهرهای کانادایی می توان شهرهای اتاوا، یلونایف، ونکوور، تورنتو، کلگری و… را نام برد. از لحاظ اقتصادی کشور کانادا با بهره مندی از منابع طبیعی گوناگون  از درآمد سالانه خوبی برخوردار است. در واقع این کشور در زمینه های کشاورزی، دامپروری و تولید انواع مواد غذایی از قبیل محصولات پروتئینی، محصولات لبنی، محصولات گیاهی و… همچنین محصولات حاصل از چوب بسیار موفق عمل کرده است. البته کشور کانادا از منابع و ذخایر طبیعی همچون گاز، نفت، نیکل، مس، فلزات و… نیز برخوردار می باشد. این امر خود در کسب درآمد برای کانادا بسیار موثر بوده است.

درباره ویزای تحصیلی کانادا

به طور کلی برای گذراندن دوره های آموزشی کوتاه تر از 3 ماه، الزامی برای دریافت ویزای تحصیلی نیست. در واقع برای شرکت در دوره هایی آموزشی کوتاه مدت،  داشتن اجازه تحصیل یا Study permit کافی محسوب می شود. هر چند که شاید دریافت ویزای تحصیلی برای گذراندن چنین دوره هایی بهتر باشد. چرا که در صورت طولانی شدن دوره تحصیلی یا اقدام برای ثبت نام در یک دوره تحصیلی دیگر شما مجبور به ترک کشور کانادا خواهید شد. اما اگر ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشید می توانید اقامت خود در این کشور را تمدید نمایید.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

به طور کلی کشور کانادا برای متقاضیان تحصیل در این کشور دو نوع ویزا ارائه می کند. یک نوع ویزای تحصیلی برای دانش آموزان و یک نوع ویزای تحصیلی برای دانشجویان.

ویزای تحصیلی اخذ شده از این کشور تا 90 روز بعد از تمام شدن دوره تحصیلی نیز دارای اعتبار خواهید بود. به عبارتی با اخذ ویزای تحصیلی این کشور می توانید مدتی قبل از شروع دوره و مدتی بعد از پایان دوره تان در کشور کانادا اقامت داشته باشید.

ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا

این نوع ویزای تحصیلی برای افراد زیر 18 سال متقاضی تحصیل در مدارس کانادایی صادر می گردد.

البته دانش آموزان زیر 18 سال و حتی در بعضی از ایالت های این کشور زیر 19 سال، باید ولی یا سرپرست قانونی خود را نیز به دولت کانادا معرفی نمایند.

ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا

این نوع ویزای تحصیلی برای افراد بالای 18 سال متقاضی تحصیل در موسسات آموزش عالی کانادایی صادر می شود. منظور از موسسات آموزش عالی در این کشور کالج ها و دانشگاه ها در دوره های مختلف تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) می باشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

قطعا برای اینکه شما ویزای تحصیلی کشور کانادا را اخذ نماید، باید دارای گروهی از شرایط مورد نیازی که توسط دولت کانادا اعلام شده، برخوردار باشید. این شرایط عبارتند از:

مدارک مورد نیاز برای کسب ویزای تحصیلی کانادا

با توجه به نوع ویزای درخواستی، شما باید مدارکی را جهت ارائه به سفارت کانادا آماده سازی نمایید. این مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا عبارتند از:

نکات مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که در بالا نیز ذکر شده، برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما باید دارای توانایی مالی متناسب با دوره تحصیلی مورد نظر خود و نیز اقامت در این کشور باشید.

برای دوره های آموزشی کوتاه تر از یک سال شما باید سند برخورداری از تمکن مالی برای تامین هزینه های آن دوره را برخوردار باشید. برای دوره های آموزشی طولانی تر از یک سال شما باید سند برخورداری از تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های حداقل یک سال نخست را ارائه دهید.

میزان هزینه ثابت کننده برخورداری شما از تمکن مالی برای تحصیل در تمام ایالت های کانادا به جز کبک به شرح زیر است:

روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما باید در ابتدای راه برای کسب نامه پذیرش از یک مدرسه، کالج یا دانشگاه کانادایی اقدام نمایید. با گرفتن نامه پذیرش یا قبولی، شما می توانید فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرده و آن را کامل نمایید. شما می توانید این فرم را از سایت CIC دریافت نمایید. برای دریافت این فرم شما باید به برخی از سوالات موجود در این سایت پاسخ دهید. با پذیرش شرایط شما توسط سایت و دریافت فرم درخواست ویزای تحصیلی از این سایت، شما تا 60 روز می توانید درخواست خود را در این سایت ثبت نمایید. البته شما باید تمامی مدارک ذکر شده در فرم درخواست ویزای تحصیلی را آماده کرده باشید.

با آماده سازی همه مدارک و فرم ها و ثبت درخواست در سایت CIC، شما می توانید برای رزرو وقت سفارت کانادا اقدام نمایید. سفارت این کشور در خیابان مطهری شهر تهران قرار دارد. اما متاسفانه امروزه سفارت کشور کانادا در ایران فعالیتی ندارد و روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده است. بنابراین شما باید به یکی از سفارت های  کانادایی مستقر در کشورهای همسایه ایران مراجعه نمایید.

سفارت های کانادا در کشورهای همسایه ایران

همانطور که در بالا نیز ذکر شد، از آنجایی که سفارت کانادا در ایران دیگر فعالیتی ندارد، شما برای انجام امور مربوط به این کشور باید به سفارت های کانادایی مستقر در کشورهای همسایه ایران مراجعه نمایید. این سفارت ها عبارتند از:

سفارت کانادا در ایروان ارمنستان

آدرس: شهر ایروان ارمنستان، خیابان 17 پاوستوس بوزاند، شماره 229

تلفن: 0037410567990

فکس: 0037410567990

ایمیل: concda@gmail.com

سفارت کانادا در آنکارا ترکیه

آدرس: شهر آنکارا ترکیه، کانکایا 06690، سیناه کادیسی، شماره 58

تلفن: 903124092700

فکس: 903124092712

ایمیل: ANKRA-Consular@international.gc.ca

سفارت کانادا در استانبول ترکیه

آدرس: شهر استانبول ترکیه، لونت 4، برج تکفین، بویوکدیری کادیسی، شماره 209

تلفن: 902123859700

فکس: 902123571000

ایمیل: istbl-consular@international.gc.ca

سفارت کانادا در دبی

آدرس: امارات متحده عربی، شهر دبی، جاده شیخ زاید، برج های جمیراه امارات، طبقه نوزدهم

تلفن: 0097144048444

فکس: 0097144048556

ایمیل: dubai@international.gc.ca

سفارت کانادا در ابوظبی

آدرس: امارات متحده عربی، ابوظبی، برج های بازرگانی ابوظبی، برج غربی، طبقه های نهم و دهم

تلفن: 0097126940300

فکس: 0097126940399

ایمیل: abdbi@international.gc.ca

سفارت کانادا در گرجستان

آدرس: شهر تفلیس گرجستان، خیابان روستولی 34، شماره 0108، طبقه سوم

تلفن: 00995322982072

فکس: 00995322182052

ایمیل: ccogeorgia@gmail.com

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای انجام شدن این پروسه و در نهایت صدور ویزای تحصیلی برای شما، در هر مرحله باید هزینه هایی برای این منظور پرداخت شود. این هزینه ها به شرح زیر است:

هزینه اخذ نامه قبولی یا پذیرش از یک مدرسه، کالج یا دانشگاه کانادایی: میزان این هزینه کاملا به موسسه آموزشی، رشته و دوره تحصیلی مورد نظر شما بستگی دارد.

هزینه ارائه درخواست ویزای تحصیلی: میزان این هزینه برای هر فرد 300 دلار آمریکا تعیین شده است.

هزینه ارائه مدارک شناسایی یا بیومتریک: میزان این هزینه برای هر فرد حدود 85 دلار کانادا می باشد.  البته از آنجایی که این عمل در سفارت کانادا انجام می گیرد، شما باید به یکی از کشورهای همسایه ایران سفر نمایید. بنابراین هزینه سفر و اقامت در یکی از کشورهای همسایه را نیز باید به این مبلغ اضافه نمایید.

هزینه بیمه: شما باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا از بیمه سلامت بین المللی نیز برخوردار باشید. خرید چنین بیمه سلامتی سالانه حدود 3 تا 9 هزار دلار کانادا هزینه در بر خواهد داشت.

هزینه معاینات پزشکی: از دیگر الزامات برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا معاینه توسط پزشک سفارت کانادا می باشد. میزان این هزینه با توجه به سفارت کشور انتخابی متفاوت خواهد بود.

سوالات متداول درباره ویزای تحصیلی کانادا

  1. زمان و میزان هزینه مورد نیاز برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا به چه صورت است؟

درباره نویسنده پست : تحریریه آژانس شمیران گشت

آژانس مسافرتی شمیران گشت، ارایه دهنده انواع خدمات مسافرتی گردشگری و جهانگردی

| وبسایت

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان امتیازی داده نشده ! اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

همانطور که این پست را مفید دیدید ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

ویزاهای دیگر

تمام اتباع غیر استرالیایی که قصد ورود به خاک استرالیا را داشته باشند، باید ویزا دریافت کنند. این کشور با توجه به هدف افراد از ورود به استرالیا، انواع مختلفی از ویزاها را به متقاضیان خود ارائه می دهد. متقاضیانی که با هدف تحصیل به کشور استرالیا وارد می شوند، باید ویزای تحصیلی کشور استرالیا […]

هر ساله تعداد افراد خارجی که آلمان را برای تحصیل انتخاب می کنند، به طور افزاینده ای در حال افزایش است. اکثر دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در هر یک از مدارس، دانشگاه ها، کالج ها و… آلمان را داشته باشند، باید ویزای تحصیلی کشور آلمان را دریافت نمایند. البته اتباع برخی کشور ها […]

کشور ایتالیا با برخورداری از دانشگاه های قدیمی و معتبر، شهرت جهانی در زمینه مد و پوشاک، معماری غنی، آب و هوا مدیترانه ای، غذاهای مطلوب و لذیذ هر ساله متقاضیان تحصیلی بسیاری را به خود جذب می کند. برای تحصیل در کشور زیبا و اروپایی ایتالیا، شما نیاز به اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا […]

دسته : ,
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شانزده =

تخفیف ویژه عید نوروز ، ظرفیت محدود02126355204

کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد | کپی رایت 2022