کانادا به دلیل کیفیت آموزش بالا و ارزان بودن هزینه آموزش نسبت به کشورهای هم تراز خود مانند آمریکا و انگلیس، یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. از این رو هر ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت می کنند. در این مقاله مجموعه go apply uni تلاش کرده است تا اطلاعاتی جامع و مفید در مورد چگونگی تحصیل در کانادا، همچنین شرایط زندگی و کار برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند را گردآوری کند و در اختیار شما بگذارد.

آنچه باید دانشجویان در مورد کانادا بدانند

کشور کانادا  کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که به دلیل نزدیکی به قطب شمال، آب و هوای نسبتا سردی دارد. پایتخت این کشور شهر  اتاوا است و بزرگ ترین شهر آن تورنتو می باشد. کانادا کشوری پهناور است که مردمانش به زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند. غریب به 76 درصد مردم این کشور سفید پوست، 14 درصد آسیایی و مابقی آن ها افراد آمریکای لاتین و بومی کانادا می باشند.

همیشه از مردم کانادا به عنوان مردمی متمدن و با فرهنگ یاد می شود. چرا که در آنجا به هر فردی با هر دین و هر جایگاه اجتماعی احترام می گذارند. این موضوع باعث شده کشور کانادایی از تنوع فرهنگی بالایی برخودار شود و تعیین یک سبک رفتاری یا خصوصیت اخلاقی خاص برای مردم این کشور چندان آسان نباشد.

از نظر صنعت توریسم و زیبایی های گردشگری می توان کانادا را کشور مناظر زیبا، فانوس های دریایی، دریاچه ها، دره ها و کوه های زیبا دانست. در بین تمام اماکن دیدنی کشور زیبای کانادا، آبشار نیاگارا که در شهر تورنتو واقع شده، شهرت ویژه ترین دارد.

در خصوص سیستم آموزشی این کشور، به طور کلی می توان گفت دانشگاه های کانادایی از سطح علمی بالایی برخوردار هستند. اگر بخواهیم نگاهی به برجسته ترین و بهترین دانشگاه های این کشور داشته باشیم، می توانیم به دانشگاه تورنتو، دانشگاه لاوال، دانشگاه بریتیش کلمبیا و… اشاره کنیم.

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

هرساله جوانان زیادی از کشورهای مختلف برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند. زیرا سطح  کیفی تحصیل، زندگی و امکانات در این کشور بالا است و همین مساله  باعث شده که تقریبا آرزوی هر دانشجویی باشد که به تحصیل در کانادا مشغول باشد.

برای تحصیل در کانادا باید مدرک تحصیلی قابل قبولی ارائه دهید تا بتوانید از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنید. مدرک زبان یکی از مهم ترین مدارکی است که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادایی به آن نیاز دارد. البته به تازگی شرایطی مهیا شده تا افراد بدون ارائه مدرک زبان نیز بتوانند در کانادا مشغول به تحصیل شوند. اما پذیرش این افراد مشروط بر این است که مدرک study primit را از محل تحصیل خود دریافت نماید. با اخذ این مدرک دانشجو ملزم می شود که قبل از شروع سال تحصیلی دوره پیش نیاز زبان در کانادا را بگذراند.

چرا در کانادا تحصیل کنیم

تحصیل در کانادا مزایای بسیاری دارد و این موضوع باعث شده مهاجرت تحصیلی به کانادا دلایل بسیاری پیدا کند. ما در این بخش مهم ترین آن ها را با شما در میان خواهیم گذاشت:

تحصیل در کانادا

شرایط زندگی دانشجویی در کانادا

به طور کلی مردم این کشور دارای رفتار دوستانه ای با افراد مهاجر به ویژه دانشجویان هستند. بنابراین با مهاجرت به کانادا می توانید مطمئن باشید که سریعا می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید و به معاشرت با آن ها بپردازید.

امنیت کشور مقصد یکی از موضوعاتی که برای دانشجویان مهاجرت اهمیت ویژه ای دارد. خوشبختانه کانادا یک کشور کاملا امن و آرام است که دانشجویان بین المللی می توانند در آن زندگی خوب، آرام و در عین حال هیجان انگیزی را تجربه کنند.

دولت کانادا همواره در تلاش است تا شرایط زندگی بسیار خوبی را برای دانشجویان بین المللی در این کشور فراهم کند. به این منظور مکان های مخصوصی را برای زندگی دانشجویان مهاجر در نظر گرفته است. علاوه بر این خدمات ویژه ای به آن ها ارائه می دهد که برخی از آن ها عبارتند از کارت حمل و نقل عمومی، بیمه و…

تهیه مسکن برای دانشجویان در کانادا

به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما انتخاب های بسیاری در خصوص محل اقامتتان در کانادا دارید. ما در اینجا شما را با محبوب ترین و رایج ترین محل اقامت دانشجویان آشنا خواهیم کرد:

خوابگاه ها یا اقامتگاه های دانشجویی در کانادا:

معمولا دانشگاه های کانادا به دانشجویان بین المللی خوابگاه دانشجویی می دهند. خوابگاه های دانشجویی یک محل اقامت مقرون به صرفه و آرام برای دانشجویان محسوب می شوند. اگر به دنبال ارزان ترین اقامتگاه دانشجویی و کاهش هزینه های زندگی در کانادا هستید، می توانید اقامت در خوابگاه های دانشجویی را انتخاب کنید. چرا که اجاره آن ها کم است و همچنین هزینه حمل و نقل شما را به اندازه قابل توجهی کاهش می دهند.

مسکن های مشترک دانشجویی در کانادا:

اکثر دانشجویان بین المللی بعد از مدتی سکونت در خوابگاه های دانشجویی، تصمیم می گیرند با چند نفر از دوستان یا دانشجویان دیگر به طور اشتراکی یک خانه را اجاره کنند. اگر حریم خصوصی برایتان اهمیت دارد، این گزینه بهتر از خوابگاه های دانشجویی است.

بیشتر دانشگاه های کانادا خدماتی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که اجاره مسکن مشترک را برای آن ها آسان می کند.

مسکن خصوصی در کانادا:

با پیدا کردن کاری پاره وقت در کانادا و افزایش منابع مالیتان می توانید به صورت مستقل یک خانه در کانادا اجاره کنید. طبیعی است که اجاره یک مسکن خصوصی به تنهایی، هزینه های زندگی شما را افزایش می دهد. از این رو مسکن خصوصی گران قیمت ترین محل اقامت برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

مدارک مورد نیاز برای اجاره آپارتمان دانشجویی در کانادا

برای اینکه بتوانید به عنوان یک مهاجر در کانادا آپارتمانی را به طور قانونی و رسمی اجاره کنید، لازم است که مدارکی را ارائه دهید:

تحصیل در کانادا

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا در سال 2021 به نسبت سال های گذشته افزایش داشته. به طور میانگین می توان گفت یک دانشجوی برای یک ماه زندگی در کانادا (بدون در نظر گرفتن هزینه های محل اقامت) به 895 دلار کانادا نیاز دارد. البته اینکه هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا چقدر شود، به سبک زندگی، شهر محل زندگی و… بستگی دارد.

ما در ادامه شما را با ریز هزینه های زندگی در کانادا آشنا خواهیم کرد.

هزینه شهریه دانشگاه ها در کانادا

دولت کانادا به دانشگاه های کانادایی این اختیار را داده است که هر کدام خودشان شهریه شان را تعیین کنند. بنابراین هزینه شهریه دانشگاه های کانادا با توجه به دانشگاه، رشته، مقطع تحصیلی، شهری که دانشگاه در آن واقع شده و… متفاوت است.

میانگین هزینه شهریه دانشگاه های کانادایی برای یک دانشجوی بین المللی که در مقطع کارشناسی رشته هایی نظیر علوم انسانی، فلسفه، جغرافیا و… تحصیل می کند، برابر با 20000 دلار آمریکا است. این یعنی هزینه 4 سال تحصیل در کانادا می تواند برای وی برابر با 80000 دلار آمریکا شود.

هزینه شهریه رشته هایی نظیر علوم پزشکی، مهندسی و… بالاتر است به اندازه ای که میانگین هزینه تحصیل در این رشته های برابر با 30000 دلار آمریکا در سال می باشد. به این صورت دانشجویی که در چنین رشته هایی به تحصیل در مقطع کارشناسی بپردازد برای 4 سال تحصیل در کانادا باید 120000 دلار آمریکا بپردازد.

هزینه مسکن در کانادا

هزینه خوابگاه و آپارتمان بسته به کیفیت آن محل و اینکه کدام شهر را برای زندگی انتخاب می کنید، تعیین می شود. هزینه مسکن در شهرهای مختلف کانادا به شرح زیر است:

نام شهر هزینه خوابگاه دانشجویی واقع در محوطه دانشگاه هزینه اجاره اپارتمان تک خوابه
تورنتو 6500 تا 20500 دلار کانادا در سال 2100 دلار کانادا در ماه
ونکوور 10000 دلار آمریکا در سال 2000 تا 4000 دلار کانادا در ماه
مونترال 9700 تا 12700 دلار کانادا در سال 1300 دلار کانادا در ماه
هالیفاکس 8130 تا 9450 دلار کانادا در سال 1400 دلار کانادا در ماه
واترلو 6700 دلار کانادا در سال 1500 دلار کانادا در ماه

هزینه خورد و خوراک در کشور کانادا

طبق امارهای به دست امده از دولت کانادا هر فرد به طور میانگین 639 دلار در ماه بابت مواد غذایی هزینه می کند. جالب است بدانید دولت کانادا هزینه سبد غذایی یک مرد 19 تا 30 ساله در کانادا را 65 دلار در هفته و هزینه سبد غذایی یک زن 19 تا 30 ساله در کانادا را برابر با 51 دلار در هفته، تعیین کرده است.

هزینه برخی از رایج ترین مواد خوراکی در کانادا:

هزینه حمل و نقل در کانادا

دانشجویان جز اقشاری هستند که بیشتر از سایر اقشار جامعه از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. در کانادا دانشجویان می توانند از مترو، اتوبوس، تاکسی، اوبر، موتورسیکلت، دوچرخه های اعتباری و.. به عنوان وسیله نقلیه عمومی استفاده کنند. دانشجویان می توانند با تهیه کارت های اعتباری که دانشگاه در اختیارشان می گذارد یا کارت های ماهانه وسایل نقلیه، هزینه حمل و نقل خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهند.

برخی از هزینه های حمل و نقل در کانادا به شرح زیر است:

هزینه های جاری

منظور از هزینه های جاری هزینه هایی نظیر خدمات برق، آب، گاز و… است. به طور معمول این هزینه برای یک آپارتمان 85 متری برابر با 165 دلار در ماه است. البته دانشجویانی که در خوابگاه ها زندگی می کنند، بدون شک هزینه های جاری کمتری دارند.

برخی از هزینه های جاری دانشجویان در کانادا:

هزینه های متفرقه

هزینه هایی نظیر لباس، سرگرمی، کتاب و… جز هزینه های متفرقه هستند که گاهی ایجاد می شوند. این هزینه کاملا بستگی به سبک زندگی انتخابی شما دارد برای همین ما در این بخش لیست برخی از هزینه های متفرقه را آورده ایم:

هزینه بیمه و درمان

در کانادا، دانشجویان بین المللی باید برای خود بیمه درمانی دریافت کنند. هزینه بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی در کانادا برابر با 455 الی 607 دلار آمریکا است.

تحصیل در کانادا

کار دانشجویی در کانادا

دریافت ویزای دانشجویی کانادا این امکان را به دانشجویان بین المللی می دهد که به صورت پاره وقت در داخل یا خارج دانشگاه کار کنند. با توجه به هزینه های زندگی در کانادا، می توان گفت دانشجویان بین المللی نیاز دارند که یک کاره پاره وقت با درآمد خوب داشته باشند تا به واسطه آن کار بتوانند برخی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

انجام کار دانشجویی در حین تحصیل، باعث می شود دانشجویان علاوه بر درآمد، تجربه کاری و رزومه شغلی خوبی قبل از فارغ التحصیلی برای خود کسب کنند.

قوانین کار دانشجویی در کانادا

ویزای دانشجویی محدودیت ها و قوانینی را برای کار دانشجویان بین المللی در کانادا وضع کرده که دانشجویان بین المللی باید به آن پایبند بایشند:

انواع کار دانشجویی در کانادا

کار دانشجویی در کانادا به دو دسته تقسیم می شود:

کار در داخل دانشگاه (On compus )

دانشگاه ها برای تکمیل نیروی کار در بخش های مختلف مانند بوفه، دفتر ثبت نام، انتشارات، مرکز ورزشی، کتابخانه، کافی شاپ، رستوران و… دانشجویان را به صورت نیمه وقت استخدام می کنند. دانشجویانی که مایل به کار در داخل دانشگاه هستند می توانند فرصت های شغلی موجود در دانشگاه خود را از طریق تابلوی اعلانات و مسئولین مربوطه جویا شوند.

کار خارج از دانشگاه (off- compus)

برخی از کارفرمایان برای برخی از سمت های شغلی نیروی پاره وقت استخدام می کنند. دانشجویان بین المللی که قصد داشته باشند در خارج از دانشگاه کار کنند نیز می توانند در محل هایی نظیر کافه ها، رستوران ها، فروشگاه ها، سوپر مارکت ها و… کار پیدا کنند. از آنجا که در خصوص کارهای دانشگاه دیگر کارفرما دانشگاه نیست، باید مطمئن شوید که به طور قانونی مشغول به کار می شوید و برنامه های کاریتان با برنامه های درسیتان تداخلی ندارد.

ویزای تحصیلی

 

سوالات متداول در مورد تحصیل در کانادا

 

کدام رشته تحصیلی را می توانیم در دانشگاه های کانادا انتخاب کنیم؟

دانشجویان بین المللی می توانند در رشته های بسیار متنوعی ثبت نام کنند. بیشتر دانشجویان بین المللی به واسطه تحصیل در رشته MBA، کامپیوتر ، مدیریت مالی، مهندسی، فیزیک و نجوم، زمین شناسی، معدن، مهندس نفت و گاز ،مهندسی کشاورزی، پزشکی و پرستاری، مطبوعات و روزنامه نگاری و… به کانادا مهاجرت می کنند.

آیا دانشجویان می توانند بعد از اتمام تحصیل در کانادا بمانند و مشغول به کار شوند؟

بله این امکان وجود دارد. دانشجویان بعد از اتمام تحصیل شان با مجوز PGWP که برای مدت مشخص و محدودی اجازه اقامت در خاک کشور کانادا را به آن ها می دهد، می توانند در کانادا بمانند تا کار پیدا کنند. پس از اینکه قراردادی رسمی با کارفرمایان کانادایی ببندند می توانند ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری کنند. ویزای کاری امکان کار و زندگی در کانادا را در اختیار افراد می گذارد. اگر برای مدت مشخصی در کانادا با استفاده از این ویزا به زندگی و کار بپردازید و شرایط لازم را داشته باشید، می توانید اقامت دائم و تابعیت کانادا را دریافت کنید.

حداقل نمره آزمون آیلتس برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا چند است؟

حداقل نمره قبولی آزمون زبان انگلیسی با توجه به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. با این وجود می توان گفت برای تحصیل در دانشگاه های کانادا به زبان انگلیسی، به حداقل نمره 6 در آزمون آیلتس نیاز دارید.

 

درباره نویسنده پست : تحریریه آژانس شمیران گشت

آژانس مسافرتی شمیران گشت، ارایه دهنده انواع خدمات مسافرتی گردشگری و جهانگردی

| وبسایت

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی داده نشده ! اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

همانطور که این پست را مفید دیدید ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

کشورهای دیگر

کشور یونان به پایتختی شهر آتن در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. این کشور دارای دانشگاه های متعددی است که برخی از آن ها مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. کشور یونان با آب و هوای مدیترانه ای مطلوب خود، غذاهای خوشمزه و هزینه های نسبتا پایین از مقاصد محبوب تحصیلی برای دانشجویان […]

کشور هلند (Netherlands) سرزمینی کم ‌ارتفاع و هموار با 17 میلیون جمعیت است. مهاجران و خارجی ها یک پنجم این جمعیت را شامل می شوند. این امر در شهر آمستردام به عنوان محل زندگی 150 ملیت متفاوت، بسیار بیشتر قابل مشاهده است. سرانه درآمدی و میزان افراد تحصیل کرده در این کشور بالا است. کشور […]

کشور لهستان به پایتختی ورشو در مرکز اروپا واقع شده است و در همسایگی کشورهای آلمان، جمهوری چک، روسیه، لیتوانی، اسلواکی، بلاروس و از طریق شمال و دریای بالتیک با فنلاند و سوئد، قرار دارد. این کشور دارای آثار تاریخی ارزشمندی است که همواره مورد تایید تاریخ نویسان بزرگ قرار گرفته است. جمعیت کشور لهستان […]

دسته :
برچسب ها : , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

تخفیف ویژه عید نوروز ، ظرفیت محدود02126355204

کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد | کپی رایت 2022