تمام اتباع غیر استرالیایی که قصد ورود به خاک استرالیا را داشته باشند، باید ویزا دریافت کنند. این کشور با توجه به هدف افراد از ورود به استرالیا، انواع مختلفی از ویزاها را به متقاضیان خود ارائه می دهد. متقاضیانی که با هدف تحصیل به کشور استرالیا وارد می شوند، باید ویزای تحصیلی کشور استرالیا را اخذ نمایند. برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور، شرایط و مدارک معینی نیاز است. همچنین روند مشخصی باید پشت سر گذاشته شود. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که به تحصیل در کشور استرالیا فکر می کنید، با این مقاله از مجموعه Go Apply Uni همراه باشید. با مطالعه این مقاله شما به خوبی با شرایط اخذ و انواع ویزاهای تحصیلی کشور استرالیا، آشنا خواهید شد.

درباره ویزای تحصیلی این کشور و مزایای اخذ آن

ویزای تحصیلی کشور استرالیا به اتباع خارجی که واجد شرایط لازم برای تحصیل در این کشور باشند، اجازه ورود به استرالیا را می دهد. این ویزا در صورت ادامه داشتن تحصیل فرد دارنده آن در کشور استرالیا، حدودا تا 5 سال اعتبار دارد.

افرادی که ویزای تحصیلی این کشور را اخذ می کنند، مزایای بسیاری از نقل مکان به این کشور به دست می آورند. برخی از مهم ترین مزایای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و زندگی در این کشور به عنوان یک دانش آموز یا دانشجو به شرح زیر می باشد:

انواع ویزای تحصیلی استرالیا

استرالیا تنها یک نوع ویزای تحصیلی ارائه می دهد که آن هم ویزای تحصیلی زیر کلاس 500 نام دارد. اخذ این ویزا به دارنده آن اجازه تحصیل تمام وقت در کشور استرالیا به مدت 5 سال را می دهد.

اخذ این ویزا نیازمند برخورداری از شرایطی معین، ارائه مدارکی به خصوص و… می باشد. ما در ادامه شما را با هر آنچه باید در مورد ویزای زیر کلاس 500 استرالیا بدانید، آشنا خواهیم کرد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا

دولت استرالیا برای افرادی که از طریق ویزای تحصیلی به این کشور ورود پیدا می کنند و به تحصیل در استرالیا می پردازند، شرایطی را در نظر گرفته است که تنها در صورت برخورداری از آن، امکان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در این کشور برای فرد متقاضی وجود دارد. مهم ترین شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا از قرار زیر تعیین گشته است:

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا

متقاضیانی که خواستار اخذ این نوع ویزای کشور استرالیا هستند، باید به وزارت امو داخله استرالیا نشان دهند تا از شرایط لازم برای اخذ این ویزا برخوردار هستند. در نتیجه از آن ها انتظار ارائه مدارک ذیل وجود دارد:

روند اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا

روند اخذ این ویزای کشور استرالیا می تواند برای شما به دو صورت اتفاق بیافتد:

  1. توسط یک نماینده از جانب شما طی شود.
  2. خودتان مستقیما این روند را پشت سر بگذارید.

در هر دو صورت، شما باید قبل از ارائه درخواستتان مدارک و شرایط مورد نیاز را فراهم کنید و سپس درخواست مربوط به اخذ ویزای مد نظرتان را ثبت نمایید.  برای ثبت درخواست خود می توانید به سایت VFS Global مراجعه نمایید. در این سایت می توانید همه مدارک لازم و درخواست خود را ثبت کنید.

VFS Global خدمات بسیاری را به شما ارائه می کند. به کمک این نهاد شما می توانید کلیه امور مربوط به دریافت ویزا را تکمیل و پیگیری نمایید. در واقع VFS Global خدمات بیومتریک و انجام سایر امور را برای شما تسهیل می کند. همچنین در صورت وجود نقص یا ایراد در پرونده آن را برای شما برطرف می نماید. در نهایت پرونده درخواست ویزای شما به صورت کامل و بی نقص درآمده و به سفارت استرالیا ارسال می گردد.در این سفارت بررسی های نهایی روی پرونده شما انجام شده و نتیجه اعلام می گردد.

توجه داشته باشید که طی شدن این روند و اعلام نتیجه درخواست اخذ ویزای تحصیلی این کشور، پروسه ای زمان بر است. از این رو توصیه می شود حتما حداقل 6 هفته قبل از شروع دوره تحصیلتان در کشور استرالیا برای اخذ این ویزا، درخواست دهید.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا از 500 دلار استرالیا شروع می شود و حتی برای برخی متقاضیان به 620 دلار استرالیا یا بیش تر می رشد.. این هزینه با توجه به عوامل مختلفی مانند شرایط خاص هر فرد، متفاوت است. حتی برخی از متقاضیان از پرداخت این هزینه معاف هستند.

البته در نظر داشته باشید که برخی از متقاضیان با توجه به فرآیند درخواستشان ممکن است که ملک به پرداخت هزینه های اضافی نیز بشوند. به طور مثال افرادی که با اخذ این ویزا قصد دارند شخصی را به عنوان همراه با خود به استرالیا ببرند، بابت هر یک از همراهانشان هزینه ای به هزینه اخذ ویزای شان اضافه می شود.

سفارت استرالیا در ایران

متقاضیان ایرانی برای اخذ هر یک از ویزاها، ارائه مدارک مربوطه، ثبت اطلاعات بیومتریک و… در خصوص سفر یا مهاجرت به کشور استرالیا می توانند به سفارت این کشور، مراجعه نمایند.

اطلاعات کلی در خصوص سفارت استرالیا در ایران

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید سر لشکر فلاحی، خیابان بهار، خیابان یکتا، پلاک 11

تلفن: 02172068666

فکس: 02172068777

ایمیل: dfat-tehran@dfatgov.au

ساعات کاری: 9 صبح الی 4 بعد از ظهر

وب سایت سفارت استرالیا در ایران: https://iran.embassy.gov.au/

وب سایت اداره مهاجرت استرالیا: https://immi.homeaffairs.gov.au/

سوالات متداول درباره تحصیل در استرالیا

  1. پردازش اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا چه مدت طول می کشد؟

-پردازش اکثر درخواست های مربوط به اخذ این ویزای استرالیا، حدود 4 هفته طول می کشد. البته تجربه نشان داده است که حداقل این زمان 29 روز است. حتی در برخی موارد اخذ این ویزا تا 77 روز برای فرد متقاضی طول کشیده است.

  1. سفارت استرالیا چه خدماتی را به متقاضیان ارائه می دهد؟

-در حال حاضر سفارت استرالیا در ایران خدماتی نظیر انجام بیومتریک، امور مربوط به ویزا و… را به متقاضیان ایرانی ارائه می دهد.

  1. چه افرادی را به عنوان همراه می توانم با ویزای تحصیلی خود به استرالیا ببرم؟

-به طور کلی شما می توانید همسر و فرزندان تحت حمایت خود را که 18 سال را تمام نکرده باشند، با خود به عنوان همراه به کشور استرالیا ببرید.

  1. آیا امکان تمدید ویزای تحصیلی این کشور وجود دارد؟

– بله متقاضیانی که مایل به ادامه تحصیل در استرالیا باشند، می توانند ویزای خود را تمدید کنند. البته افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را ندارند اما می خواهند همچنان در استرالیا بمانند، می توانند ویزای جدیدی دریافت کنند. به شرط اینکه از شرایط لازم برای تغییر ویزای خود برخوردار باشند.

  1. منظور از تمهیدات رفاهی برای افراد زیر 18 سال چیست؟

– منظور از تمهیدات رفاهی برای متقاضیان زیر 18 سال، موارد ذیل است:

درباره نویسنده پست : تحریریه آژانس شمیران گشت

آژانس مسافرتی شمیران گشت، ارایه دهنده انواع خدمات مسافرتی گردشگری و جهانگردی

| وبسایت

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی داده نشده ! اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

همانطور که این پست را مفید دیدید ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

ویزاهای دیگر

تمام اتباع غیر استرالیایی که قصد ورود به خاک استرالیا را داشته باشند، باید ویزا دریافت کنند. این کشور با توجه به هدف افراد از ورود به استرالیا، انواع مختلفی از ویزاها را به متقاضیان خود ارائه می دهد. متقاضیانی که با هدف تحصیل به کشور استرالیا وارد می شوند، باید ویزای تحصیلی کشور استرالیا […]

هر ساله تعداد افراد خارجی که آلمان را برای تحصیل انتخاب می کنند، به طور افزاینده ای در حال افزایش است. اکثر دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در هر یک از مدارس، دانشگاه ها، کالج ها و… آلمان را داشته باشند، باید ویزای تحصیلی کشور آلمان را دریافت نمایند. البته اتباع برخی کشور ها […]

کشور ایتالیا با برخورداری از دانشگاه های قدیمی و معتبر، شهرت جهانی در زمینه مد و پوشاک، معماری غنی، آب و هوا مدیترانه ای، غذاهای مطلوب و لذیذ هر ساله متقاضیان تحصیلی بسیاری را به خود جذب می کند. برای تحصیل در کشور زیبا و اروپایی ایتالیا، شما نیاز به اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا […]

دسته : ,
برچسب ها : , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

تخفیف ویژه عید نوروز ، ظرفیت محدود02126355204

کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد | کپی رایت 2022