استرالیا یکی از مقاصد تحصیلی محبوب در بین دانشجویان بین المللی است. چرا که دانشگاه و مدارس این کشور از سیستم آموزشی فوق العاده ای برخوردار هستند. اکثر دانشگاه های این کشور دارای شهرت جهانی هستند و با توجه به شهریه عادلانه ای که دارند، بسیاری از افراد به واسطه تحصیل به استرالیا مهاجرت می کنند. ما در این مقاله از سایت go apply uni قصد داریم راهنمای جامعی در مورد تحصیل در استرالیا و شرایط زندگی دانشجویی در این کشور را در اختیار شما بگذاریم.

آنچه باید دانشجویان در مورد استرالیا بدانند

استرالیا کشوری واقع شده در نیمکره جنوبی زمین است که مردم سراسر جهان آن را به خاطر آب و هوای فوق العاده اش، کانگورو ها، موج سواری و… دوست دارند.

استرالیا با مساحتی برابر با 7/69 میلیون کیلیومتر مربع، ششمین کشور بزرگ جهان است. در حال حاضر بیش از 25 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند که تعداد قابل توجهی از آن ها از سایر کشورهای جهان به استرالیا مهاجرت کرده اند. این موضوع باعث شده استرالیا تبدیل به یک کشور فرهنگ پذیر شود. به اندازه ای که طبق نظر سنجی های صورت گرفته، بیش از 70 درصد مهاجران این کشور، حس نمی کنند وارد یک کشور دیگر با فرهنگ بسیار متفاوت شده اند. بلکه احساس می کنند در خانه خود هستند.

از آنجا که استرالیا یکی از کشورهای پیشرو در زمینه آموزش و پرورش است، هر ساله دانشجویان بین المللی بسیاری وارد این کشور می شوند که اکثر آن ها دانشجویان هندی هستند. تحصیل در استرالیا مزایا و معایب بسیاری دارد. ما در ادامه شما را با شرایط تحصیل در استرالیا و شرایط زندگی دانشجویی در این کشور، به خوبی آشنا خواهیم کرد.

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

سیستم آموزشی در استرالیا به اندازه سیستم آموزشی کشورهای اروپایی، معرکه نیست اما در نوع خود منحصر به فرد است. به گونه ای که 7 دانشگاه برتر جهان (در بین 100 دانشگاه برتر جهان) در کشور استرالیا واقع شده اند.

شما می توانید هر رشته ای را برای تحصیل در استرالیا انتخاب کنید و مطمئن باشید که در سیستم آموزشی با کیفیت که از دانشجویان بین المللی به خوبی حمایت می کند، تحصیل خواهید کرد. با این حال شاید برایتان جالب باشد که اطلاعاتی در مورد برترین رشته های تحصیلی در استرالیا داشته باشید. دوره هایی که نام آن ها در ادامه نوشته شده است، از برترین دوره های تحصیلی کشور استرالیا می باشند:

چرا در استرالیا تحصیل کنیم؟

تحصیل در استرالیا مزایای بسیار زیادی دارد که ما در این بخش از مقاله مهم ترین آن ها را با شما در میان خواهیم گذاشت:

تحصیل در استرالیا

شرایط زندگی دانشجویی در استرالیا

زندگی در استرالیا برای یک دانشجوی بین المللی، مزایا و معایب بسیاری دارد.

به طور کلی می توان گفت استرالیا مردمی دارند که مهاجران را به خوبی می پذیرند. شما به عنوان یک دانشجوی مهاجر در استرالیا، می توانید توقع یک زندگی بسیار خوبی را داشته باشید که در آن می توانید:

برای اینکه بتوانید با دوستان جدیدی که در آنجا پیدا می کنید، به راحتی رفت و آمد کنید، باید آداب و معاشرت مردم استرالیا را بشناسید. به طور مثال باید بدانید استرالیایی ها آدم هایی هستند که به شدت برای وقتشان ارزش قائل اند. از این رو زمانی که به جایی دعوت می شوید، باید خوش قول باشید یا نهایتا 15 دقیقه تاخیر داشته باشید.

یا مثلا لازم است بدانید وقتی با دوستانتان به بیرون می روید یا در قراری حاضر می شوید، از هر کس انتظار می رود که هزینه غذا و نوشیدنی که خورده را خودش بپردازد.

تهیه مسکن برای زندگی دانشجویی در استرالیا

یکی از دغدغه های دانشجویان بین المللی پس از مهاجرت، یافتن محلی مناسب برای اقامت است. خوشبختانه کشور استرالیا گزینه های اقامتی بسیار مختلفی را برای دانشجویان بین المللی ارائه کرده که برخی از آن ها عبارتند از:

اقامتگاه های خانگی در استرالیا

اقامت های خانگی معمولا اولین اقامتگاه اکثر دانشجویان بین المللی است. این اقامتگاه ها محیطی شکل خانه دارند، با این تفاوت که چندین نفر که هیچ شناختی از یک دیگر ندارند و اکثر آن ها دانشجو هستند، با هم در یک خانه زندگی می کنند.

اقامتگاه ها یا خوابگاه های دانشجویی در استرالیا

این اقامتگاه ها در محوطه های دانشگاه یا نزدیک دانشگاه های واقع شده اند. گرفتن یک اقامتگاه دانشجویی، راحت ترین کاری است که دانشجویان بین المللی می توانند در خصوص محل اقامت خود انجام دهند.

خانه های دانشجویی در استرالیا

این خانه ها در نگاه اول شبیه به اقامتگاه های خانگی هستند اما تفاوت هایی را نیز دارند. خانه های دانشجویی عموما یک ساختمان است که کل بلوک آن به 100 تا 400 دانشجو اختصاص دارد. اکثر اتاق های این بلوک ها یک یا دو نفره هستند و برخی از آن ها 4 یا 5 نفره.

هاستل چیست ؟

هاستل ها اقامتگاه های موقتی هستند که دانشجویان برای مدت کوتاهی تا زمانی که اقامتگاه دائمیشان را پیدا کنند، می توانند از آن استفاده نمایند. در استرالیا دو نوع هاستل وجود دارد: هاستل کلاسیک و هاستل بکپکر (backpacker)

اقامتگاه رایگان Au Pair

بسیاری از خانواده های استرالیایی به دنبال استخدام پرستار کودک هستند. دانشجویان بین المللی که تجربه مراقبت از کودک را داشته باشند، می توانند به عنوان پرستار بچه مشغول به کار شوند و در ازای آن از غذا و اقامتگاه رایگان در استرالیا بهره مند شوند.

و…

تحصیل در استرالیا

مدارک مورد نیاز برای اجازه آپارتمان دانشجویی در استرالیا

در استرالیا برای اینکه مسکنی را اجاره کنید، باید درخواست اجاره ملک برای صاحب آن ملک ارسال کنید. برای این کار یک فرم مخصوص وجود دارد که باید آن را به طور کامل و صحیح تکمیل نمایید و به همراه برخی مدارک آن را برای فرد مربوطه ارسال فرمایید.

جدای از فرم، برخی اطلاعات کلیدی و مدارک کلی که از شما درخواست می شود به شرح زیر است:

پس از ارائه فرم درخواست و مدارک، صاحبخانه نتیجه را به شما اعلام می کند.

با توجه به نحوه اجاره مسکن دانشجویی در استرالیا، بهتر است بدانید جو رقابتی بر این موضوع حاکم است. بنابراین اگر می خواهید شانس خود برای دریافت مسکنی که پسندیدید را افزایش دهید باید در فرم مزایای رقباتی خود نسبت به بقیه درخواست کنندگان را به طور واضح بیان کنید.

تحصیل در استرالیا

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه های زندگی یک دانشجو در استرالیا، با توجه به سبک زندگیش و محلی که برای زندگی در استرالیا انتخاب می کند متفاوت است.

طبق تخمین دولت استرالیا، هزینه مورد نیاز برای یک سال زندگی در استرالیا برابر با 21041 دلار استرالیا می باشد. بنابراین می توان گفت یک دانشجو بین المللی برای یک سال زندگی در این کشور به 20000 دلار تا 27000 دلار نیاز دارد.

برای اینکه هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا را بهتر درک کنید، ما برای شما جدولی تهیه کردیم که ریز هزینه های زندگی یک دانشجو در استرالیا در اختیار شما می گذارد:

 

مورد

هزینه دانشجویی که در اقامتگاه شبانه روزی زندگی کند هزینه دانشجویی که در خوابگاهی محوطه دانشگاه زندگی کند. هزینه دانشجویی که در خوابگاهی خارج از پردیس دانشگاه زندگی کند.
اجاره و خدمات شهری 255 تا 275 دلار 165 تا 570 دلار 165 تا 440 دلار
برق، گاز و آب بستگی دارد بستگی دارد 20 تا 50 دلار
غذا بستگی دارد 134 تا 166 دلار 80 تا 280 دلار
سرگرمی 30 تا 100 دلار 30 تا 100 دلار 30 تا 100 دلار
تلفن 5 تا 10 دلار 5 تا 10 دلار 5 تا 10 دلار
حمل و نقل 20 تا 40 دلار نا مشخص 15 تا 55 دلار
هزینه کل در هفته 310 تا 425 دلار 334 تا 846 دلار 334 تا 884 دلار
هزینه کل در ترم (14 هفته) 4340 تا 5950 دلار 4676 تا 11844 دلار 4410 تا 13090 دلار

در ادامه شما را با سایر هزینه های رایج دانشجویان در استرالیا، آشنا خواهیم کرد.

هزینه شهریه دانشگاه در استرالیا

در نظر داشته باشید که این هزینه ها با توجه به رشته تحصیلیتان متفاوت است. همچنین از آنجا که هزینه تحصیل در رشته های دامپزشکی و پزشکی، بالاتر است، هزینه تحصیل در این رشته ها، برای محاسبه میانگین هزینه تحصیل در استرالیا، در نظر گرفته نشده اند.

هزینه محل اقامت در استرالیا

هزینه محل اقامت در استرالیا با توجه به اینکه چه نوع محل اقامتی را انتخاب کنید، مشخص می شود. ما در زیر برخی از انواع محل اقامت در استرالیا به همراه هزینه هر یک را مطرح کرده ایم:

هزینه مواد غذایی و خوراک در استرالیا

هزینه غذا و خوراک در استرالیا کاملا خود شخص بستگی دارد. اما به طور کلی افرادی که در شهرهای بزرگ استرالیا زندگی می کنند، نسبت به افرادی که در شهرهای کوچک و روستاهای استرالیا زندگی می کنند، هزینه بیشتری را باید بابت غذا بپردازند. با این حال می توان گفت هزینه غذا برای یک فرد معمولی برابر 250 دلار استرالیا در ماه است.

قیمت برخی از مواد غذایی به شرح زیر است:

هزینه بیمه درمان و درمان در استرالیا

هزینه بیمه درمان و درمان در استرالیا کاملا به پوشش های بیمه ای شما بستگی دارد. در حال حاضر 3 پوش بیمه درمانی در استرالیا وجود دارد:

هزینه حمل و نقل در استرالیا

به طور کلی میانگین هزینه بلیط اتوبوس شهری در استرالیا برابر با 3 دلار استرالیا است. این یعنی عموم دانشجویان برای استفاده از اتوبوس شهری، حدود 8 دلار استرالیا هزینه می کنند.

سایر هزینه های مربوط به حمل و نقل به شرح زیر است:

هزینه سیستم برق، آب و… در استرالیا

هزینه های مربوط به خدمات آب، گاز، برق و… نسبتا در استرالیا گران است. عموما هزینه مربوط به خدمات برق، آب و… برای یک آپارتمان یک خوابه در استرالیا حدود 200 دلار می باشد.

تحصیل در استرالیا

کار دانشجویی در استرالیا

با اخذ ویزای دانشجویی استرالیا به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد، این اجازه به شما داده می شود که در طول سال تحصیلی به صورت پاره وقت یا در طول تعطیلات تابستان به صورت تمام وقت، به کار در استرالیا مشغول باشید.

جالب است بدانید، تمامی دانشگاه استرالیایی در بخشی از خدماتشان به دانشجویان بین المللی، به آن ها کمک می کنند تا در استرالیا کار پیدا کنند.

قوانین کار دانشجویی در استرالیا

انواع کار دانشجویی در استرالیا

کارهای دانشجویی پاره وقت در استرالیا بسیار متنوع هستند. مثلا می توانید در بخشی از رستوران یا کافه ای به صورت پاره وقت مشغول شوید.

به عنوان یک دانشجو اگر قبلا در زمینه کاری خاصی سابقه کار کردن داشته باشید، می توانید برای خود رزومه کاری درست کنید و از کارفرمایان قبلیتان توصیه نامه دریافت کنید. (این کار پیدا کردن کار در استرالیا را برای شما آسان تر می کند.)

 

ویزای تحصیلی

سوالات متداول در مورد تحصیل در استرالیا

آیا دانشجویان قبل از ورود به استرالیا می توانند برای خود یک کار پاره وقت پیدا کنند؟

این امکان وجود دارد، اما بسیار کم است. به طور کلی بهتر است تصور نکنید که می توانید این کار را انجام دهید. چرا که پیدا کردن کار پاره وقت در استرالیا برای دانشجویان بین المللی کمی مشکل است.

آیا کار پاره وقت هزینه زندگی یک دانشجو در استرالیا را تامین می کند؟

خیر، شما حتما باید قبل از مهاجرت تحصیلی به استرالیا به فکر یک منبع مالی کافی باشید. چرا که درآمد کار پاره وقت در استرالیا تنها بخش کوچکی از آن را تامین می کند و شما برای برآمدن از پس تمامی مخارجتان به یک برنامه پشتیبان نیاز دارید.

چگونه می توان بهترین محل اقامت دانشجویی در استرالیا را پیدا کرد؟

استرالیا گزینه های بسیار زیادی را برای اقامت دانشجویان ایجاد کرده و این ویژگی ها، نیاز ها، خواسته ها و روحیات شما است که تعیین می کند، کدام یک از آن ها برای شما بهترین هستند. در هر صورت برای اینکه تشخیص دهید بهترین محل اقامت دانشجویی در استرالیا برای شما کدام است، می توانید یک جدول تهیه کنید و در این جدول مزایا و معایب هر یک از اقامتگاه ها را یادداشت فرمایید. در نهایت با توجه به بودجه تان تصمیم گیری کنید.

آیا کشور استرالیا بورسیه دانشجویی در اختیار دانشجویان بین المللی می گذارد؟

بله، استرالیا یکی از کشورهایی است که بورسیه تحصیلی فراوانی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد تا تمامی دانشجویانی که خواستار تحصیل در این کشور هستند بتوانند به خواسته خود دست پیدا کنند. اکثر بورسیه های تحصیلی استرالیا، هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی را به طور کامل پوشش می دهند. البته این موضوع به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی نیز بستگی دارد.

درباره نویسنده پست : تحریریه آژانس شمیران گشت

آژانس مسافرتی شمیران گشت، ارایه دهنده انواع خدمات مسافرتی گردشگری و جهانگردی

| وبسایت

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی داده نشده ! اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

همانطور که این پست را مفید دیدید ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

کشورهای دیگر

کشور یونان به پایتختی شهر آتن در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. این کشور دارای دانشگاه های متعددی است که برخی از آن ها مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. کشور یونان با آب و هوای مدیترانه ای مطلوب خود، غذاهای خوشمزه و هزینه های نسبتا پایین از مقاصد محبوب تحصیلی برای دانشجویان […]

کشور هلند (Netherlands) سرزمینی کم ‌ارتفاع و هموار با 17 میلیون جمعیت است. مهاجران و خارجی ها یک پنجم این جمعیت را شامل می شوند. این امر در شهر آمستردام به عنوان محل زندگی 150 ملیت متفاوت، بسیار بیشتر قابل مشاهده است. سرانه درآمدی و میزان افراد تحصیل کرده در این کشور بالا است. کشور […]

کشور لهستان به پایتختی ورشو در مرکز اروپا واقع شده است و در همسایگی کشورهای آلمان، جمهوری چک، روسیه، لیتوانی، اسلواکی، بلاروس و از طریق شمال و دریای بالتیک با فنلاند و سوئد، قرار دارد. این کشور دارای آثار تاریخی ارزشمندی است که همواره مورد تایید تاریخ نویسان بزرگ قرار گرفته است. جمعیت کشور لهستان […]

دسته :
برچسب ها : , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 3 =

تخفیف ویژه عید نوروز ، ظرفیت محدود02126355204

کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد | کپی رایت 2022