سیستم آموزشی آمریکا، یکی از بزرگ ترین سیستم های آموزشی جهان است. به واسطه همین آمریکا به عنوان مرکز آموزش و تحقیقات بین المللی شناخته می شود. بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز مانند بسیاری از دانشجویان سراسر جهان، رویای تحصیل در آمریکا را دارند. از این رو ما تصمیم گرفتیم مقاله ای به این موضوع اختصاص دهیم و اطلاعات جامع و مفیدی در مورد شرایط زندگی دانشجویی و تحصیل در کشور آمریکا را در اختیار دانشجویانی که خواستار مهاجرت تحصیلی به آمریکا هستند، بگذاریم.

آنچه باید دانشجویان در مورد آمریکا بدانند

کشور آمریکا با جمعیتی نزدیک به 327 میلیون نفر و مساحتی به اندازه 3/8 میلیون مایل مربع، سومین بزرگ کشور جهان است. این کشور دارای 50 ایالت، یک ناحیه فدرال و 5 سرزمین خودگران با 6 منطقه زمانی متفاوت است و با کشورهای مکزیک و کانادا مرز مشترک دارد.

با توجه به وسعتی که این کشور دارد، در مناطق مختلف آن، آب و هوای متنوعی وجود دارد. به گونه ای که در قسمتی از آن بیابان های گرم و بی آب دیده می شود و در قسمتی دیگر از آن کوه های نا هموار و برفی واقع شده.

این کشور به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان به شمار می رود که فرصت های بسیاری در آن برای رشد و پیشرفت دانشجویان بین المللی وجود دارد.

 

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

در آمریکا بیش از 4500 موسسه آموزش عالی وجود دارد که تمامی آن ها از لحاظ کیفیت آموزشی در درجات بالایی قرار دارند. بنابراین طبیعی است که هر ساله بیش از 1/1 میلیون نفر دانشجو از سراسر جهان این کشور را برای تحصیل انتخاب کند.

افرادی که از طریق مهاجرت تحصیلی به آمریکا مهاجرت می کنند، این امکان را دارند که در دانشگاه های دولتی یا دانشگاه های خصوص آمریکا تحصیل کنند.

دانشگاه های دولتی آمریکا از آنجا که از بودجه دولتی برخوردار هستند، شهریه کمتری دارند. همچنین از ظرفیت بالایی برای پذیرش دانشجو برخوردار هستند.

دانشگاه های خصوص آمریکا، شهریه بیشتری دریافت می کنند. اما می توانید برای پرداخت شهریه آن از بورسیه تحصیلی یا کمک های مالی استفاده کنید. ظرفیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه، کمتر از دانشگاه های دولتس است.

به طور کلی چه دانشگاه های دولتی و چه دانشگاه های خصوصی آمریکا، از سیستم آموزشی فوق العاده برخوردار می باشند. به گونه ای که 4 دانشگاه آمریکا جز 10 دانشگاه برتر جهان محسوب می شوند.

دانشگاه استنفورد، دانشگاه هاروارد و موسسه فناوری ماساچوست، از برترین دانشگاه های آمریکا به شمار می روند.

ویزای تحصیلی

چرا در آمریکا تحصیل کنیم؟

مهاجرتی تحصیلی به آمریکا امکان تحصیل در هزاران کالج و دانشگاه معتبر را برای شما فراهم می کند. وجود موسسات آموزش عالی در سراسر کشور آمریکا، فرصت تحصیل در یکی از بهترین سیستم آموزشی جهان را در اختیار شما می گذارد. علاوه بر این تحصیل در آمریکا برای شما دستاورد های مهمی نیز به همراه دارد. به طور مثال شما می توانید ار موقعیت های تحقیقاتی که برایتان پیش می آید استفاده نمایید. همچنین می توانید برای انجام آزمایشات و تحقیقات خود از به روز ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها و فناوری های دنیا استفاده فرمایید.

از دیگر فرصت هایی که تحصیل در امریکا برای شما به ارمغان می آورد، می توان به دریافت مدارک معتبر تحصیلی اشاره کرد. دریافت مدارک معتبر پس از فارغ التحصیلی در آمریکا این فرصت را به شما می دهد که در هر جای دنیا که خواستید، در موقعیت شغلی دلخواه خود مشغول به کار شوید.

“اگر قصد مهاجرت تحصیلی در آمریکا و تحصیل در این کشور را دارید، می توانید برای دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره های درج شده در سایت، با مجموعه Go apply uni تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت نمایید.”

تحصیل در آمریکا

شرایط زندگی دانشجویی در امریکا

زمانی که برای تحصیل در آمریکا وارد این کشور می شوید و فرهنگ مردم این کشور را از نزدیک می بینید، متوجه خواهید شد که فرهنگ این کشور فرهنگی است که بخشی از فرهنگ هر گوشه جهان را در خود جای داده است. برای دانشجویان بین المللی، آمریکا یک کشور پر جنب و جوش و منحصر به فرد است با چالش های خاص خود است. اما با این حال اکثر دانشجویان بین المللی می توانند به سرعت با ارزش ها و آداب رسوم مردم مختلف ایالت های آمریکا، تطابق پیدا کنند.

مردم هر ایالت آمریکا، رفتار و آداب و رسوم خاص خود را دارند. به طور مثال مردم تنسی و تگزاس مردمانی محافظه کار هستند. با این حال، عموم مردم آمریکا با دانشجویان بین المللی، دوستانه برخودار می کنند.

تهیه مسکن برای زندگی دانشجویی در آمریکا

بعد از اینکه دانشگاه مورد نظرتان را در آمریکا انتخاب کردید و موفق به اخذ پذیرش از آن شدید، باید به فکر تهیه مسکن باشید.

دولت آمریکا برای اینکه دانشجویان بین المللی بتوانند زندگی راحتی در این کشور داشته باشند، طیف گسترده ای از اقامتگاه ها را برای آن ها ایجاده کرده است. ما در این مقاله شما را با رایج ترین و محبوب ترین محل های اقامت دانشجویی در آمریکا، آشنا خواهیم کرد:

خوابگاه های دانشجویی در آمریکا

اگر می خواهید به عنوان دانشجویان بین المللی، به راحتی صاحب اقامتگاه در آمریکا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم از خوابگاه های دانشجویی، استفاده کنید. برای استفاده از خوابگاه های دانشجویی مستقیما باید از طریق دانشگاه اقدام کنید. اکثر خوابگاه دانشجویی آمریکا، در محوطه دانشگاه واقع شده اند. این یعنی با زندگی در این خوابگاه ها هزینه حمل و نقلتان بسیار کم است و برای رفتن به دانشگاه چندان نیاز نیست پیاده روی کنید.

مسکن دانشجویی خصوصی در آمریکا

با زندگی در مسکن های دانشجویی، از استقلال بیشتری نسبت به زندگی در خوابگاه های دانشجویی هستید. با توجه به هزینه های زندگی در آمریکا، اکثر دانشجویان، به صورت مشترک با سایر دانشجویان، مسکنی را اجاره می کنند. اجاره مسکن دانشجویی این امکان را به شما می دهد که محل زندگیتان حریم خصوصی داشته باشید.

اکثر دانشگاه های آمریکایی افرادی را برای رسیدگی به امور مسکن دانشجویی خصوصی منسوب کرده اند. این افراد به دانشجویان کمک می کنند تا دانشجویان دیگری را که به دنبال مسکن خصوصی هستند را پیدا کنند یا دانشجویان را برای پیدا کردن مسکن مورد نظر راهنمایی فرمایند.

مدارک مورد نیاز برای اجاره آپارتمان دانشجویی در آمریکا

اگر قصد اجاره مسکن در آمریکا را به عنوان یک دانشجو داشته باشید باید یکسری مدارک به صاحبخانه یا نماینده وی ارائه دهید.

به طور مثال یکی از مدارک مهمی که باید ارائه دهید پاسپورت و مجوز اقامتتان است. این مدارک به صاحبخانه کمک می کند تا از هویت شما و اینکه به صورت قانونی در آمریکا اقامت دارید، اطمینان حاصل کند.

در هر جای دنیا، برای صاحبخانه مهم است که مستجر وی بتواند اجاره خانه را پرداخت نمایند. از این رو جدای از مدارک اقامتی و مدارک شناسایی، لازم است که شما مدارکی را به صاحبخانه ارائه دهید که توانایی مالی شما در خصوص پرداخت اجاره خانه را نشان دهد. به طور مثال می توانید قرارداد کاری یا صورتحساب بانکی خود را به عنوان مدرک ارائه دهید.

بنابراین می توان گفت ارائه مدارک زیر برای تهیه مسکن دانشجویی در آمریکا الزامی است:

تحصیل در آمریکا

هزینه های زندگی دانشجویی در آمریکا

برای دانشجویان بین المللی، آمریکا جز گران ترین کشورها محسوب می شود. به طور کلی هزینه هی زندگی در آمریکا به عوامل بسیاری از جمله منطقه ای که برای تحصیل و زندگی انتخاب می کنید، بستگی دارد.

اگر قصد داشته باشید در شهرهای بزرگی مانند نیویورک یا لس آنجلس به تحصیل و زندگی بپردازید، طبیعی است که هزینه های زندگی شما بسیار بالاتر از دانشجویانی باشد که شهر های کوچک را برای تحصیل و زندگی انتخاب می کنند. با این تفاسیر، هزینه زندگی ماهانه شما در آمریکا می تواند بین 1000 تا 5000 دلار باشد.

اگر می خواهید به طور جزئی بدانید که این هزینه در برگیرنده چه هزینه هایی است، می توانید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

هزینه شهریه دانشگاه در آمریکا

آمریکا به شهریه بالا دانشگاه معروف است. هزینه شهریه دانشگاه های آمریکایی با توجه به نوع دانشگاه، رشته، مقطع تحصیلی، شهری که دانشگاه در آن واقع شده و… متفاوت است. با این وجود می توان گفت، هزینه تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی بین 5000 تا 60000 دلار در سال است. یعنی میانگین هزینه شهریه دنشگاه در آمریکا برابر با 30000 دلار می باشد.

هزینه محل اقامت در آمریکا

هزینه اقامتگاه ها و مسکن های دانشجویی در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا متفاوت است. به طور کلی می توان گفت هزینه محل اقامت در ایالت های مختلف آمریکا به شرح زیر است:

هزینه مواد غذایی و خوراک در آمریکا

اینکه در کدام شهر آمریکا زندگی کنید و چه عادت های غذایی داشته باشید نقش بسیار مهم در هزینه های خورد و خوراک شما در آمریکا دارد. از این رو ما در اینجا هزینه برخی از مهم ترین مواد غذایی در آمریکا را با شما به اشتراک می گذاریم:

هزینه بیمه درمان و درمان در آمریکا

هزینه درمان در آمریکا با توجه به پوشش بیمه درمانی که تهیه می کنید متغیر است. در حال حاضر، برای دریافت بیمه درمان آمریکا هزینه پایه برابر با 700 دلار است. نهایت پوشش بیمه درمانی این کشور نیز برابر با 1100 دلار می باشد.

هزینه حمل و نقل در آمریکا

دانشجویان بیشتری افرادی هستند که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. هزینه حمل و نقل شما با توجه به اینکه اقامتگاهتان در داخل محوطه دانشگاه است یا خارج از آن می تواند متفاوت باشد.

برخی از هزینه های مربوط به حمل و نقل عمومی در آمریکا به شرح زیر می باشد:

هزینه های جاری در آمریکا

هزینه هایی مانند هزینه های آب، برق، گاز، تلفن و… جز هزینه های جاری محسوب می شوند. در آمریکا هزینه پایه این خدمات برای یک آپارتمان 85 متری برابر با 166/74 دلار است.

سایر هزینه های جاری به شرح زیر می باشند:

هزینه های متفرقه در آمریکا

هزینه های متفرقه هزینه هایی هستند که بر حسب شرایط ممکن است، نیاز به پرداخت آن ها داشته باشید. مانند هزینه پوشاک، سرگرمی، باشگاه و…

برخی از هزینه های متفرقه در آمریکا:

تحصیل در آمریکا

کار دانشجویی در آمریکا

با توجه به هزینه های زندگی و هزینه های بالای تحصیل در آمریکا، اکثر دانشجویان بین المللی در شرایطی قرار می گیرند که برای تامین هزینه های زندگی خود، مجبور به کار در کنار درس می شوند. از این رو اکثر دانشجویان بین المللی آمریکا به کار پاره وقت در کنار تحصیل مشغول هستند.

انجام کار دانشجویی در آمریکا، قوانین سخت و پیچیده ای دارد که باید قبل از شروع کار، به آن ها آگاه باشید.

قوانین کار دانشجویی در آمریکا

دولت آمریکا در خصوص کار دانشجویان بین المللی در آمریکا قوانینی وضع کرده که نسبت به آن ها فوق العاده سخت گیرانه عمل می کند. از این رو شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید حواستان باشد که قوانین ذیل را رعایت نمایند. (عدم پیروی از قوانین کار دانشجویی در آمریکا، می تواند منجر به اخراج شما از کشور آمریکا شود.)

انواع کار دانشجویی در آمریکا

دانشجویان بین المللی آمریکا می توانند در کارهای پاره وقت داخل محوطه دانشگاه و کارهای پاره وقت خارج از محوطه دانشگاه مشغول شوند.

در آمریکا مشغول شدن دانشجویان بین المللی در کارهای داخل محوطه دانشگاه نسبت به مشغول شدن به کارهای خارج از محوطه دانشگاه ارجعیت دارد.

منظور از کارهای داخل محوطه دانشگاه کارهایی است که زیر نظر دانشگاه و وابسته به دانشگاه می باشند. مثل کار در کتابفروشی دانشگاه یا کار در کافه تریای دانشگاه و…

در هر صورت توجه داشته باشید که دانشجویان بین المللی قبل از مشغول شدن به کار باید با مسئول تعیین شده خود در دانشگاه که به عنوان DOS معرفی می شود، صحبت و مشورت نمایید.

تحصیل در آمریکا

سوالات متداول در مورد تحصیل در آمریکا و شرایط زندگی دانشجویی در این کشور

 

آیا دانشگاه های آمریکایی بورسیه یا کمک هزینه تحصیل به دانشجویان بین المللی اعطا می کنند؟

بله دانشجویان بین المللی در آمریکا می توانند از بورسیه و کمک هزینه تحصیلی استفاده کنند. اما برخی دانشگاه ها این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند. بورسیه تحصیلی به دانشجویانی که جز استعداد های برتر تحصیلی، ورزشی و… محسوب می شود یا خانواده شان جز خانواده های کم درآمد قرار دارد، اعطا می شود. کمک هزینه مالی هم به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد.

آیا اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا به مدرک زبان نیاز دارد؟

بله با وجود اینکه ایالت متحده آمریکا زبان رسمی ندارد، اما زبان ملی آن انگلیسی است. از این رو برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا لازم است که مدرکی برای نشان دادن تسلطتان به زبان انگلیسی ارائه دهید. حداقل میزان تسلط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها، به این بستگی دارد که قصد اخذ پذیرش از کدام دانشگاه و برای چه رشته ای و در چه مقطع تحصیلی را داشته باشید.

چند نوع ویزای تحصیلی برای تحصیل در آمریکا وجود دارد؟

در حال حاضر، آمریکا دو نوع ویزای تحصیلی به متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آمریکا ارائه می دهد: ویزای تحصیلی f1 و ویزای تحصیلی m-1. این دو ویزای هر یک برای دانشجویان به خصوصی هستند و قوانین کاری متفاوتی دارند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دو نوع ویزای دانشجویی آمریکا هستید، می توانید با کارشناسان go apply uni تماس بگیرید.

درباره نویسنده پست : تحریریه آژانس شمیران گشت

آژانس مسافرتی شمیران گشت، ارایه دهنده انواع خدمات مسافرتی گردشگری و جهانگردی

| وبسایت

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان امتیازی داده نشده ! اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

همانطور که این پست را مفید دیدید ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

کشورهای دیگر

کشور یونان به پایتختی شهر آتن در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. این کشور دارای دانشگاه های متعددی است که برخی از آن ها مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. کشور یونان با آب و هوای مدیترانه ای مطلوب خود، غذاهای خوشمزه و هزینه های نسبتا پایین از مقاصد محبوب تحصیلی برای دانشجویان […]

کشور هلند (Netherlands) سرزمینی کم ‌ارتفاع و هموار با 17 میلیون جمعیت است. مهاجران و خارجی ها یک پنجم این جمعیت را شامل می شوند. این امر در شهر آمستردام به عنوان محل زندگی 150 ملیت متفاوت، بسیار بیشتر قابل مشاهده است. سرانه درآمدی و میزان افراد تحصیل کرده در این کشور بالا است. کشور […]

کشور لهستان به پایتختی ورشو در مرکز اروپا واقع شده است و در همسایگی کشورهای آلمان، جمهوری چک، روسیه، لیتوانی، اسلواکی، بلاروس و از طریق شمال و دریای بالتیک با فنلاند و سوئد، قرار دارد. این کشور دارای آثار تاریخی ارزشمندی است که همواره مورد تایید تاریخ نویسان بزرگ قرار گرفته است. جمعیت کشور لهستان […]

دسته :
برچسب ها : , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

تخفیف ویژه عید نوروز ، ظرفیت محدود02126355204

کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد | کپی رایت 2022