نوع موسسه

دولتی

سال تاسیس

1257

رتبه جهانی

83

هزینه شهریه

حداکثر 380 یورو

وبسایت دانشگاه

کلیک نمایید

آدرس دانشگاه

پاریس فرانسه

دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne University ) با ادغام دانشگاه پاریس-سوربن و دانشگاه پیر و ماری کوری ایجاد شد. پایه این دانشگاه را می توان کالج سوربن دانست که در سال 1257 برای تحصیل پزشکی در فرانسه برای اقشار فقیر جامعه توسط رابرت دو سوربن تاسیس شد. دانشگاه سوربن امروزی در واقع یک دانشگاه دولتی و تحقیقاتی می باشد.

این دانشگاه با 9 دانشگاه دیگر در سراسر جهان در حوزه های تبادل دانشجو، پروژه های تحقیقاتی، برنامه ها و کارگاه های مشترک، همکاری می کند. این برنامه ها فرصتی برای اخذ مدرک بین المللی و کسب تجربیات ارزشمند برای دانشجویان سراسر جهان هستند. دانشگاه سوربن دارای بیش از 55 هزار نفر دانشجو بوده و بهترین فرصت‌های آموزشی برای موفقیت هر یک از دانشجویان و اجرای پروژه‌های حرفه‌ای و تخصصی از طریق برنامه‌های تک‌ رشته‌ای، دو رشته ای و میان رشته ای را عرضه می‌کند. این دانشگاه دارای تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی است بطوری که حدود ۱۰.۲۰۰ دانشجوی خارجی (حدود ۲۰ درصد از کل دانشجویان) در این دانشگاه تحصیل می کنند.

هر ساله افراد بسیاری از بیش از پنجاه کشور دنیا برای تحصیل در دانشگاه  سوربن درخواست پذیرش می‌نمایند.

درباره ی محیط  دانشگاه سوربن فرانسه

این دانشگاه در پایتخت کشور فرانسه یعنی شهر پاریس قرار دارد. دانشگاه سوربن  دارای سه دانشکده پزشکی، علوم و مهندسی، هنر و علوم انسانی و 14 دپارتمان می باشد و طیف وسیعی از رشته های مختلف علمی در زمینه هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و پزشکی را ارائه می‌کند.

در تمامی دانشکده ها و دپرتمان های تحصیلی و تحقیقاتی این دانشگاه، جنب و جوش خاصی مشاهده می شود. به گونه ای که با قرار گرفتن در محیط این دانشگاه هر فردی نا خواسته به سوی پیشرفت و ترقی گام بر می دارد.

مزایای تحصیل در این دانشگاه فرانسوی

هزینه های تحصیل در دانشگاه سوربن پاریس

دانشگاه سوربن پاریس جزو دانشگاه های نسبتا ارزان به شمار می‌رود. به طور تقریبی هزینه تحصیل (برای دانشجویان بین الملل) در مقطع کارشناسی ۱۷۰ یورو، مقطع کارشناسی ارشد ۲۴۳ یورو و مقطع دکترا ۳۸۰ یورو در هر ترم خواهد بود. البته این هزینه ها شامل هزینه اقامت و خورد و خوراک و…. نمی باشد. دانشجو باید هزینه های جداگانه ای را برای موارد ذکر شده در نظر بگیرد.

ویژگی های دانشگاه سوربن فرانسه

سوالات متداول درباره تحصیل در دانشگاه Sorbonne فرانسه

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید به چه زبانی تسلط داشته باشیم؟

زبان تدریس در این دانشگاه، فرانسوی و انگلیسی می باشد. دانشجویان برای تحصیل در رشته های ارائه شده به زبان فرانسوی نیاز به داشتن مدرک زبان فرانسوی CEFRL در سطح B2 و بالاتر دارند. توجه داشته باشید که در دانشکده پزشکی، سطح C1 آزمون CEFRL  زبان فرانسوی برای تمام برنامه های تحصیلی مورد نیاز است. در مقطع کارشناسی در این دانشگاه هیچ رشته ای به زبان انگلیسی ارائه نمی شود. دوره ها و رشته هایی که در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند شامل زیست شناسی سلولی و مولکولی، بیولوژی سیستم ها، علوم اعصاب، ایمونولوژی، اقیانوس‌شناسی و محیط زیست دریایی، مدل سازی و بیوانفورماتیک، سیستم‌های مکاترونیک برای توانبخشی، ریاضیات و زیست شناسی، آموزش فیزیک و علوم مواد و نانو هستند.

آیا امکان تقویت زبان فرانسوی دانشجویان بین الملل در حین تحصیل در سوربن فرانسه وجود دارد؟

بله، دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در دانشگاه سوربن که نیاز به کمک زبان دارند می توانند در کلاس های زبان فرانسه ثبت نام کنند. کلاس های فرانسوی در طول سال تحصیلی با توجه به سطح اولیه دانش آموز  که با یک آزمون آنلاین اجباری تخمین زده می شود، در طی یک یا دو ترم هر هفته بین 2 ساعت تا 6 ساعت در دسترس است. این دوره ها برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت نام شده در دانشگاه سوربن رایگان است.

هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه به چه صورت است؟

از آنجا که دانشگاه دارای مجتمع های خوابگاهی برای دانشجویان بین المللی نیست دانشجویان می‌بایست در خوابگاه های دانشجویی خصوصی و یا آپارتمان های اجاره‌ای نزدیک دانشگاه اقامت نمایند.

هزینه مسکن و به طور کلی هزینه زندگی در پاریس گران است. به طور متوسط هر نفر با توجه به سبک زندگی خود باید مبلغی ما بین ۲۵۰ تا ۸۰۰ یورو برای اجاره محل اقامت خود در نظر بگیرد.

سایر شهرهای فرانسه از هزینه مسکن پائین‌تری برخوردار هستند. در شهر پاریس انواع خوابگاه‌های خصوصی، آپارتمان، خانه و اتاق های مشترک برای سکونت در اطراف دانشگاه سوربن وجود دارد.

از طرفی دانشجویان امکان کار پاره وقت تا سقف ۲۰ ساعت در هفته را دارند. البته این را در نظر بگیرید که یافتن شغل پاره وقت در شهری مانند پاریس دشوار بوده و درآمد حاصل از آن جوابگوی هزینه های زندگی و تحصیل در دانشگاه سوربن پاریس نیست. با این حال در صورت یافتن کار پاره وقت می‌توانید از آن به عنوان کمک خرج استفاده کنید.

آیا دانشگاه سوربن بورسیه تحصیلی یا کمک هزینه مالی به دانشجویان بین المللی خود اعطا می کند؟

بورسیه های تحصیلی دانشگاه سوربن فرانسه به دلیل هزینه کم تحصیل در این دانشگاه اغلب به پروژه های دانشگاهی اعطاء می شود. معیار پذیرش برای دریافت کمک هزینه ها شامل چند شرط است که توسط صندوق همبستگی و توسعه برای ابتکارات دانشجویی(FSDIE)  ارزیابی می شود.

اما دانشجویانی که مشکلات مالی دارند می توانند از دانشگاه کمک بگیرند و میزان خدمات به وضعیت دانشجو بستگی دارد و شامل موارد زیر می باشد :

همچنین کمک هزینه های تحصیل به صورت معمول برای دانشجویان نمونه با شایستگی تحصیلی در نظر گرفته می شود.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه سوربن فرانسه

 

درباره نویسنده پست : تحریریه آژانس شمیران گشت

آژانس مسافرتی شمیران گشت، ارایه دهنده انواع خدمات مسافرتی گردشگری و جهانگردی

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان امتیازی داده نشده ! اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

همانطور که این پست را مفید دیدید ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

ویژگی های دانشگاه Sorbonne فرانسه

قدیمیترین دانشگاه کشور فرانسه
رده چهارم بهترین دانشگاه های فرانسه بر اساس وب سایت رتبه بندی Webometrics
از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران
مرکز تحقیقات دریایی بیولوژیکی اروپا

گالری تصاویر دانشگاه Sorbonne فرانسه

سوالات متداول

زبان تدریس در این دانشگاه، فرانسوی و انگلیسی می باشد. دانشجویان برای تحصیل در رشته های ارائه شده به زبان فرانسوی نیاز به داشتن مدرک زبان فرانسوی CEFRL در سطح B2 و بالاتر دارند. توجه داشته باشید که در دانشکده پزشکی، سطح C1 آزمون CEFRL زبان فرانسوی برای تمام برنامه های تحصیلی مورد نیاز است. در مقطع کارشناسی در این دانشگاه هیچ رشته ای به زبان انگلیسی ارائه نمی شود. دوره ها و رشته هایی که در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برگزار میشوند شامل زیست شناسی سلولی و مولکولی، بیولوژی سیستم ها، علوم اعصاب، ایمونولوژی، اقیانوسشناسی و محیط زیست دریایی، مدل سازی و بیوانفورماتیک، سیستمهای مکاترونیک برای توانبخشی، ریاضیات و زیست شناسی، آموزش فیزیک و علوم مواد و نانو هستند.
بله، دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در دانشگاه سوربن که نیاز به کمک زبان دارند می توانند در کلاس های زبان فرانسه ثبت نام کنند. کلاس های فرانسوی در طول سال تحصیلی با توجه به سطح اولیه دانش آموز که با یک آزمون آنلاین اجباری تخمین زده می شود، در طی یک یا دو ترم هر هفته بین 2 ساعت تا ۶ ساعت در دسترس است. این دوره ها برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت نام شده در دانشگاه سوربن رایگان است.

دانشکده های دانشگاه Sorbonne فرانسه

Faculty of Arts and Humanities

medical School

Faculty of Science and Engineering

اجازه کار در زمان تحصیل

دانشجویان این کشور اجازه کار در زمان تحصیل دارند

اجازه کار پس از فارغ تحصیلی

دانشجویان این رشته اجازه کار پس از فارغ تحصیلی دارند

وضعیت پذیرش

پذیرش دارد

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش دانشگاه Sorbonne فرانسه

هنگام درخواست برای پذیرش در دانشگاه سوربن در فرانسه باید تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. لیستی از اسناد لازم را مستقیما از دانشگاه درخواست کنید.زیرا ممکن است برای کشورهای مختلف متفاوت باشد توجه داشته باشید مدارک فوق باید ترجمه و تایید قانونی و مهر مراکز آموزشی وسفارت خارجی را داشته باشد.

ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات

پاسپورت معتبر

عکس پرسنلی

توصیه نامه . انگیزه نامه برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا

رزومه کاری و تحصیلی

اسناد هویتی شناسنامه، کارت ملی و ...

گواهی معادل سازی معدل و مدارک

گواهی عدم سوء پیشینه

رشته های دانشگاه Sorbonne فرانسه

Master’s Degree In Materials Science And Nano-Objects
4 سال | علوم مواد ونانو اشیاء | فوق لیسانس
Master’s Chemistry
4 سال | شیمی | فوق لیسانس
Master’s Degree In Computational Mechanics
4 سال | مکانیک محاسباتی | فوق لیسانس
Master In Biology Of Marine Organisms
4 سال | زیست شناسی موجودات دریایی | فوق لیسانس
bachelors Double Degree Course In Classics – Social Sciences (With IEP)
6 سال | علوم اجتماعی | لیسانس
Double Degree In Letters – Computer Science bachelors
6 سال | علوم کامپیوتر | لیسانس
Bachelor’s In Geography And Planning
6 سال | جغرافیا و برنامه ریزی | لیسانس
Bachelor’s Dual-Degree In Archeology-Geography
6 سال | باستان شناسی | لیسانس
Bachelor’s Degree In Geography And Planning: Environmental Geography
6 سال | جغرافیا و برنامه ریزی | لیسانس
Master’s Degree In Mathematics: PDEs, Modeling And Numerics
4 سال | ریاضی | فوق لیسانس
Master’s Degree In Vision Sciences Vision Sciences
4 سال | علوم بینایی | فوق لیسانس
Master In Applied Foreign Languages: Management And Int Intrade (GCI)
4 سال | زبان های خارجی کاربردی | فوق لیسانس
Paris Physics Master
4 سال | فیزیک | فوق لیسانس
GAED Master: Transport, Logistics, Territories, Environment
4 سال | حمل ونقل | فوق لیسانس
MASTER Philosophy: History Of Philosophy, Metaphysics, Phenomenology
4 سال | فلسفه | فوق لیسانس
GAED Master: Food And Food Crops
4 سال | تغذیه | فوق لیسانس
Master MEEF 2nd Degree: History-Geography
4 سال | تاریخ | فوق لیسانس
MASTER Info, Com: Communication: Companies And Institutions
4 سال | ارتباطات | فوق لیسانس
Master In Development Economics
4 سال | توسعه اقتصاد | فوق لیسانس

دانشگاه های مرتبط

دانشگاه پواتیه (به زبان فرانسوی: Université de Poitiers) یک دانشگاه دولتی است که در شهر پواتیه فرانسه واقع شده است. این دانشگاه چند رشته ای است و نزدیک به 28000 دانشجو در سال 2017 داشته است که باعث شده شهر پواتیه به شهری با جمعیت بالاترین نسبت دانشجو/ساکن در این شهر فرانسه باشد . دانشگاه […]

دانشگاه گرونوبل آلپ ( به صورت مخفف دانشگاه UGA، به زبان فرانسوی: “Université Grenoble Alpes”) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر گرونوبل، کشور فرانسه است. دانشگاه Grenoble که در سال 1339 تأسیس شده است، سومین دانشگاه بزرگ فرانسه با حدود 60000 دانشجو و بیش از 3000 محقق است. دانشگاه Grenoble توسط هامبرت دوم از وینوا […]

دانشگاه استراسبورگ (به فرانسوی : Université de Strasbourg, Unistra) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در شهر استراسبورگ فرانسه است که بیش از 52000 دانشجو و 3300 محقق دارد. دانشگاه استراسبورگ در قرن شانزدهم توسط ژان استورم تأسیس شد و در دوران روشنگری یک کانون روشنفکری بود. دانشگاه قدیمی در طول دهه 1970 به سه واحد […]

دسته :
برچسب ها : , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =

تخفیف ویژه عید نوروز ، ظرفیت محدود02126355204

کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد | کپی رایت 2022