اتریش یک کشور اروپایی کوچک است که دانشگاه های آن در سراسر جهان از شهرت قابل توجهی برخوردار هستند. چرا که بسیاری از آن ها جز برترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند. این موضوع باعث شده هر ساله دانشجویان بسیاری که به تحصیل در اتریش علاقه دارند، به این کشور مهاجرت کنند. ما در این مقاله از مجموعه Go Apply Uni قصد داریم شما را با تمامی آنچه که باید در مورد تحصیل و زندگی در اتریش به عنوان یک دانشجو بدانید، آشنا کنیم. پس اگر قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارید یا اگر می خواهید اطلاعاتی در خصوص زندگی دانشجویی در اتریش به دست آورید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

آنچه باید دانشجویان در مورد اتریش بدانند

اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که در مرکز اروپا واقع شده. این کشور نقش بسیار مهمی را در تاریخ اروپا ایفا کرده و نقش جدایی نا پذیری را در شکل گیری اروپایی که امروزه می شناسیم، داشت.

مردم سراسر جهان، کشور اتریش را به عنوان صحنه ای با شکوه از ورزش های زمستانی و زادگاه اسکی آلپاین مدرن می شناسند. چرا که اتریش بیشتر کشوری کوهستانی است و مناظر خیره کننده بسیاری دارد. وین و گراتز از جمله شهرهای اصلی این کشور هستند که هر یک دارای قلعه ها، کاخ ها و باغ های باروک بی نظیری هستند. این کشور موسیقی دانان و آهنگسازان معروفی چون هایدن، متزارت و… را به جهان بخشیده.

طبق آمارهای به دست آمده، حدود 15 درصد دانشجویان کشور اتریش را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. بنابراین شما می توانید در یک محیط چند فرهنگی و متنوع به زندگی و تحصیل بپردازید.

تحصیل در اتریش

 

تحصیل در اتریش

اتریش به عنوان یک کشور کوچک دارای دانشگاه ها و موسسات آموزشی بسیاری است. جالب است بدانید بسیاری از دانشگاه های اتریش جز برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. این به معنی این است که تحصیل در اکثر دانشگاه های اتریش به معنی تحصیل در سیستم آموزشی با کیفیت و فوق العاده می باشد.

برای تحصیل در اتریش به عنوان یک دانشجوی بین المللی، انتخاب های بسیاری پیش روی شما است. چرا که در اتریش دانشگاه های دولتی و خصوصی بسیاری وجود دارد که هر یک برنامه های بسیار متنوع را ارائه می دهند.

برخی از برجسته ترین دانشگاه های اتریش:

تحصیل در اتریش

 

چرا در اتریش تحصیل کنیم؟

هر ساله متقاضیان بسیاری برای تحصیل در کشور اتریش به این کشور مهاجرت می کنند. این افراد برای تحصیلی در اتریش دلایل بسیاری دارند. در بین تمامی دلایل موجود، امکان تحصیل در سیستم آموزشی عالی، تحصیل با هزینه بسیار پایین و سطح رفاه بالا زندگی در این کشور، از جمله مهم ترین دلایلی هستند که دانشجویان کشور اتریش را برای زندگی و تحصیل انتخاب می کنند. البته این ها تنها بخش کوچکی از دلایل انتخاب اتریش به عنوان مقصد تحصیلی است.

به طور کلی تحصیل در اتریش به نسبت تحصیل در سایر کشورهای اروپایی از مزایای بسیار زیادی برخوردار می باشد. زندگی در یک محبط دوستانه، امن، هیجان انگیز و استفاده از مزایایی که دولت اتریش در اختیار دانشجویان می گذارد و… برخی دیگر از دلایلی هستند که باعث می شود اتریش به عنوان یک مقصد تحصیلی فوق العاده شناخته شود.

شرایط زندگی دانشجویی در اتریش

با توجه به هر ساله مهاجران بسیاری وارد کشور اتریش می شوند، در این کشور می توانید چندین فرهنگ متنوع را مشاهده نمایید. به عنوان یک دانشجو، می توان گفت این محیط برای شما بسیار پویا و هیجان انگیز خواهد بود.

هزینه های زندگی، بخشی از شرایط زندگی در هر جای دنیا هستند. زندگی در کشور اتریش هزینه متوسطی دارد. به عبارتی با زندگی در اتریش شما صاحب زندگی با استانداردهای اروپایی اما با هزینه کمتر می شوید. از آنجا که کشور اتریش برای دانشجویان بن های تخفیفی در نظر گرفته، می توان گفت هزینه زندگی در اتریش برای دانشجویان بسیار کمتر از هزینه زندگی دانشجویی در سایر کشورهای اروپایی است.

در هر یک از شهرهای اتریش موزه های، سالن های موسیقی، تئاتر و… بسیاری وجود دارد که می توانید اوغات فراغت خود را با آن ها پر کنید. اگر اهل طبیعت و فضای باز هستید، می توانید از دامنه کوه های آلپ لذت ببرید.

زندگی شبانه در اتریش نیز بسیار پر شور و شوق است. در واقع زندگی در اتریش حتی شب ها هم جریان دارد و شما حتی در شب ها می توانید به کافی شاپ، کلوپ و… بروید.

تهیه مسکن برای دانشجویان در اتریش

پیدا کردن مسکن در خارج از کشور برای مهاجران گاهی اوقات دشوار است. دانشجویان برای اینکه راحت تر مسکن خود را پیدا کنند، بهتر است چند هفته قبل از شروع ترم به اتریش بروند تا شرایط اقامت خود را با آرامش و زمان کافی محیا کنند.

دانشجویان بین المللی برای تهیه مسکن می توانند از دفتر بین المللی دانشگاه خود کمک بگیرند. در بیشتر موارد دفاتر بین المللی دانشگاه های اتریشی به دانشجویان خارجی کمک می کنند تا یک مسکن دانشجویی اختصاصی یا مشترک تهیه کنند.

به عنوان یک دانشجو بین المللی در اتریش گزینه های بسیاری برای محل اقامت خود دارید. ما در این بخش شما را با مهم ترین و رایج ترین آن ها آشنا می کنیم.

مسکن دانشجویی نظیر سالن های اقامت، خوابگاه ها و… در کشور اتریش

بیشتر دانشگاه های اتریش محل اقامت یا خوابگاهی برای دانشجویان ندارند. اما در عوض این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند که با کمک دفتر مسکن بین المللی، مکان خوبی را به عنوان مسکن خود پیدا کنند.

از آنجا که این نوع مسکن کم است، اگر قصد سکونت در این مسکن ها را دارید باید در اسرع وقت درخواست خود را ارائه دهید.

هزینه این مسکن ه از 250 یورو تا 950 یورو در ماه متفاوت است. برخی از دانشگاه های برای دانشجویان خود سهمیه ای در خصوص این مسکن ها در نظر می گیرند. به همین دلیل هنگام درخواست حتما باید ذکر کنید که دانشجو کدام دانشگاه هستید.

اقامتگاه ها یا خوابگاه های خصوصی در اتریش

در بین بیشتر دانشجویان مهاجرت کشور اتریش، اقامتگاه ها یا خوابگاه های خصوصی محبوبیت بسیاری دارند. چرا که هزینه آن ها نسبت به اجاره مسکن به تنهایی پایین تر است و در عین حال دانشجویان با انتخاب این نوع خوابگاه ها از مزایای بسیاری برخوردار می شوند.

به طور کلی می توان گفت اقامتگاه ها یا خوابگاه های خصوصی یکی از بهترین انتخاب های دانشجویان بین المللی به عنوان مسکن می باشند.

اجاره مسکن به تنهایی در اتریش

اگر به حریم خصوصی اهمیت بسیاری می دهید و از حاظ مالی توانایی داشته باشید، می توانید به تنهایی در اتریش آپارتمانی را اجازه کنید.

به طور کلی اجاره مسکن به تنهایی یکی از گران ترین انتخاب های دانشجویان به عنوان مسکن است. مخصوصا اینکه اکثر آپارتمان ها در اتریش به صورت مبله اجاره داده نمی شوند و فردی که آپارتمان را اجاره می کند باید وسایل زندگی خود را نیز تامین کند.

مدارک مورد نیاز برای اجاره آپارتمان دانشجویی در اتریش

برای اینکه بتوانید در اتریش یک مسکن اجاره کنید، چند چیز مهم را باید به صاحبخانه خود ثابت کنید:

به همین منظور باید مدارک زیر را برای اجاره آپارتمان در اتریش ارائه دهید:

به طور کلی از شما این مدارک خواسته می شود اما در برخی موارد ممکن است مدارکی برای نشان دادن سوابق اجاره خود به صاحبخانه یا توصیه ای نامه ای از طرف دانشگاه یا صاحبخانه قبلی نیز ارائه نمایید.

تحصیل در اتریش

هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش

با وجود اینکه کشور اتریش جز ثروتمند ترین کشورهای جهان محسوب می شود، اما هزینه های عمومی زندگی در اتریش در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی چندان زیاد نیست.

اگر می خواهید بدانید برای زندگی در اتریش به عنوان یک دانشجو چقدر باید هزینه کنید، در ادامه همراه ما باشید. ما در ادامه تمامی هزینه هایی که برای زندگی و تحصیل در این کشور بپردازید را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

هزینه شهریه دانشگاه در اتریش

برای تحصیل در کشور اتریش می توانید در موسسات آموزشی مختلفی مانند دانشگاه های دولتی، خصوصی، کالج ها و دانشگاه های علوم کاربردی ثبت نام نمایید.

به طور کلی می توان گفت هزینه شهریه دانشگاه های اتریش در مقایسه با کشورهای دیگر پایین تر است. حتی تحصیل در این کشور برای بسیاری از افراد رایگان است.

شهریه دانشگاه های دولتی اتریش

شهریه دانشگاه های دولتی اتریش برای دانشجویان تبعه کشورهای اروپایی با دانشجویان تبعه کشورهای غیر اروپایی متفاوت است.

دانشجویان اروپایی می توانند به تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی اتریش بپردازند و تنها حدود 20 یورو در هر ترم برای بیمه حوادث و… پرداخت نمایند. اما دانشجویانی که از کشورهای غیر اروپایی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور، حدودا باید 1452 یورو در سال به عنوان شهریه بپردازند.

شهریه دانشگاه های خصوصی اتریش

به طور طبیعی شهریه تمامی دانشگاه های خصوصی در هر جای دنیا که باشند گران تر از دانشگاه های دولتی است. شهریه دانشگاه های خصوصی اتریش بین 3000 تا 23000 یورو در سال است. البته اگر قصد تحصیل در رشته های تجاری را داشته باشید، باید بدانید شهریه دانشگاه تان بالاتر است. میانگین شهریه دانشگاه های خصوصی اتریش در خصوص رشته های تجاری برابر با 35000 یورو در سال می باشد.

شهریه دانشگاه های علوم کاربردی اتریش

دانشگاه های علوم کاربردی اتریش شهریه متفاوتی دارند. شهریه بیشتر آن ها به طور میانگین 363 یورو در هر ترم است.

البته دانشجویان غیر اروپایی برای تحصیل در ای دانشگاه نیز باید هزینه بیشتری بپردازند. طبق اطلاعات به دست آمده شهریه دانشگاه های علوم کاربردی اتریش برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بین 727 تا 7500 یورو در هر ترم می باشد.

البته در این میان استثنائاتی نیز وجود دارد. به طور مثال هزینه تحصیل در دانشگاه علوم کاربردی  FH Vorarlberg برای تمامی دانشجویان بین المللی رایگان است.

تحصیل در اتریش

هزینه مسکن در اتریش

هزینه مسکن در اتریش به شهری که قصد تحصیل در آن را دارید بستگی دارد. به طور مثال وین یکی از شهرهای بزگ و اصلی اتریش است که هزینه مسکن در آن به نسبت هزینه مسکن در شهرهای کوچک اتریش گران تر است.

به طور کلی می توانیم بگوییم هزینه مسکن برای دانشجویان در اتریش به طور میانگین برابر با 400 یورو در ماه می باشد.

هزینه خورد و خوراک در اتریش

در اتریش سوپرمارکت های بسیاری وجود دارد که اجناس خود را با تخفیف ارائه می دهند. حتی بسیاری از دانشگاه ها یک وعده غذایی خوب را با قیمتی مناسب در اختیار دانشجویان می گذارند. به همین واسطه می توان گفت هزینه خورد و خوراک در اتریش مناسب است.

البته اگر می خواهید هزینه های خورد خوراک خود را پایین بیاورید، بهتر است خودتان آشپزی کنید. در این صورت می توان گفت هزینه خورد و خوراک برای شما 250 یورو در ماه خواهد بود.

در این می توانید قیمت برخی از رایج ترین مواد غذایی در اتریش را مشاهده فرمایید:

هزینه حمل و نقل در اتریش

راحت ترین راه برای از جایی به جای دیگر رفتن در اتریش برای دانشجویان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. می توانیم بگوییم هزینه حمل و نقل دانشجویان در اتریش بین 30 تا 50 یورو در ماه است. البته دانشجویان می توانند با استفاده از کارت دانشجویشان از تخفیف برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

برخی از هزینه های حمل و نقل عمومی در اتریش به شرح زیر است:

هزینه های جاری در کشور اتریش

اگر در آپارتمان زندگی کنید، بدون شک باید هزینه ای را به منظور استفاده از خدماتی نظیر آب، برق، گاز و… بپردازید. در صورتی که به تنهایی در یک آپارتمان اجازه ای خصوصی زندگی کنید می توانید انتظار داشته باشید که هزینه های جاریتان بین 100 تا 200 یورو در ماه باشد. البته اگر یک یا دو هم خانه داشته باشید، این هزینه برای شما کمتر است.

برخی از هزینه های جاری عبارتند از:

هزینه های متفرقه

هزینه هایی چون خرید کتاب، اوقات فراقت و… جز هزینه های متفرقه محسوب می شوند. به طور میانگین هر دانشجو برای این موارد حدود 300 یورو در ماه می پردازد.

برخی از هزینه های متفرقه که با آن ها رو به رو می شوید:

هزینه بیمه و درمان در اتریش

دانشجویان باید بیمه درمان داشته باشند. در صورتی که از یک ارائه دهنده بیمه عمومی اتریش بیمه درمانی دریافت کنید، باید 427 یورو در ماه به عنوان هزینه بیمه درمانی بپردازید. اما برخی از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا با دارا بودن شرایط به خصوصی می توانند تنها 60 یورو برای بیمه درمانی بپردازند.

تحصیل در اتریش

کار دانشجویی در اتریش

تمامی دانشجویان بین المللی هنگام تحصیل در اتریش می توانند به کار نیز مشغول شوند. اما کار دانشجویان بین المللی در اتریش با محدودیت هایی مواجه است.

این محدودیت ها شامل ساعات کاری و مجوز های خاصی می شوند که دانشجویان با توجه به ملیتشان باید آن ها را دریافت کنند. (البته در صورتی که دانشجویان بین المللی به عنوان کارآموز بدون حقوق در جایی مشغول به کار شوند نیاز به مجوز ندارند.)

قوانین کار دانشجویی در اتریش

انواع کار دانشجویی در اتریش

دانشجویان بین المللی می توانند در کارهای بسیاری مشغول به کار شوند. یکی از کارهایی که می توانند دانشجویان بین المللی به آن مشغول شوند، کارآموزی است که بعد از فارغ التحصیلی به آن ها کمک می کند موقعیت شغلی شایسته ای کسب نمایند.

البته در نظر داشته باشید که در صورت مشغول به کارآموزی در بیشتر موارد حقوقی دریافت نمی کنید. برای دانشجویانی که مهم است از لحاظ مالی با کار نیمه وقت بخشی از هزینه های خود را تامین کنند، کارآموزی نمی تواند یک گزینه مناسب باشد. بنابراین به این افراد پیشنهاد می شود کاری نیمه وقت در دانشگاه یا خارج از دانشگاه پیدا کنند.

دانشجویان می توانند در بخشی از دانشگاه نظیر کافه تریا، کتابخانه، رستوران و… دانشگاه مشغول به کار شوند و از دانشگاه حقوقی دریافت کنند. همچنین در خارج از دانشگاه نیز می توانند در فروشگاه ها، رستوران ها، کافه ها و… مشغول به کار شوند.

زمانی که دانشجویان کار در دانشگاه را انتخاب می کنند، راحت تر می توانند کار خود را با برنامه درسیشان هماهنگ کنند تا تداخلی بین کار و درسشان پیش نیاید. اما کار در بیرون دانشگاه انجام این هماهنگی ممکن است کمی سخت تر باشد. این یکی از دلایلی است که اکثر دانشجویان کار در دانشگاه را به کار در بیرون از دانشگاه ترجیح می دهند.

ویزای تحصیلی

سوالات متداول در مورد تحصیل در اتریش

 

آیا برای تحصیل در کشور اتریش می توان از بورسیه های تحصیلی یا کمک های مالی استفاده کرد؟

بله. در کشور اتریش دانشجویان خارجی می توانند از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های مالی مختلفی بهره مند شود. برخی از بورسیه ها و کمک هزینه هایی که می توانید برای تحصیل در این کشور از آن ها استفاده کنید به شرح زیر می باشند:

آیا امکان تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله. بیش از 20 برنامه تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی برگزار می شوند. برای اینکه بتوانید در آن ها ثبت نام کنید باید مهارت خود در زبان انگلیسی را به دانشگاه مد نظرتان اثبات کنید. تقریبا با شرکت در یکی از آزمون های زیر می توانید تسلط خود به زبان انگلیسی را به بسیاری از دانشگاه های اتریش اثبات کنید:

برای افتتاح حساب بانکی در اتریش به چه مدارکی نیاز است؟

برای افتتاح حساب به عنوان یک دانشجو در اتریش باید مدارک زیر را ارائه دهید:

درباره نویسنده پست : تحریریه آژانس شمیران گشت

آژانس مسافرتی شمیران گشت، ارایه دهنده انواع خدمات مسافرتی گردشگری و جهانگردی

| وبسایت

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی داده نشده ! اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

همانطور که این پست را مفید دیدید ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

کشورهای دیگر

کشور یونان به پایتختی شهر آتن در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. این کشور دارای دانشگاه های متعددی است که برخی از آن ها مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. کشور یونان با آب و هوای مدیترانه ای مطلوب خود، غذاهای خوشمزه و هزینه های نسبتا پایین از مقاصد محبوب تحصیلی برای دانشجویان […]

کشور هلند (Netherlands) سرزمینی کم ‌ارتفاع و هموار با 17 میلیون جمعیت است. مهاجران و خارجی ها یک پنجم این جمعیت را شامل می شوند. این امر در شهر آمستردام به عنوان محل زندگی 150 ملیت متفاوت، بسیار بیشتر قابل مشاهده است. سرانه درآمدی و میزان افراد تحصیل کرده در این کشور بالا است. کشور […]

کشور لهستان به پایتختی ورشو در مرکز اروپا واقع شده است و در همسایگی کشورهای آلمان، جمهوری چک، روسیه، لیتوانی، اسلواکی، بلاروس و از طریق شمال و دریای بالتیک با فنلاند و سوئد، قرار دارد. این کشور دارای آثار تاریخی ارزشمندی است که همواره مورد تایید تاریخ نویسان بزرگ قرار گرفته است. جمعیت کشور لهستان […]

دسته :
برچسب ها : , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 3 =

تخفیف ویژه عید نوروز ، ظرفیت محدود02126355204

کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد | کپی رایت 2022